A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 346 másodperc.

Felkészülési mérkőzés

1-1 (1-0)

FIGYELEM: IDŐPONTVÁLTOZÁS!

A MÉRKŐZÉS MEGTEKINTÉSE INGYENES!

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. július 14. (szerda) 18:00 óra

Időtartam: 2 x 60 perc

Játékvezető: Hanyecz Bence

Asszisztensek: Medovarszki János, Csatári Tibor

Békéscsaba: Krnács Richárd, Bora György, Albert István, Fazekas Lóránt, Puskás Gábor, Kitl Miklós, Nagy Sándor, Mikló Roland, Gránicz Patrik, Varga Szabolcs, Lukács Raymond Barna. Cserék: Laky László, Mészáros Márk, Farkas Márk, Ilyés Tamás, Hodonicki Márk, Borbély Bence Boldizsár, Horváth Péter, Bartos Julián, Máris Dominik, Paudits Patrik.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Kecskemét: Varga Bence, Madarász Bence, Szabó Alex, Mykhaylo Ryaskho, Belényesi Csaba, Hadaró Valentin, Vágó Levente, Bodor Zoltán, Nagy Krisztián, Lukács Dániel, Tóth Dániel. Cserék: Kersák Roland, Buna Gábor, Gál Szabolcs, Szalai Gábor, Hatvani Dániel, Papp Máté, Puskás Zoltán, Grünwald Attila, Katona Bálint, Marsa Levente.
Vezetőedző: Szabó István

Gólszerzők: Gránicz Patrik (26. perc), Marsa Levente (81. perc).

Sárga lapok: Szalai Gábor (80. perc), Mészáros Márk (87. perc), Marsa Levente (89. perc).

Nézőszám: 150

Az iszonyú meleg miatt mérsékelt tempóban kezdték a mérkőzést a csapatok. A 3. percben Madarász végezhetett el jó helyről szabadrúgást, eredmény nélkül. Az 5. percben Gránicz emelt szemfülesen a kapura, mert a vendég kapus távol helyezkedett a gólvonaltól, de még időben visszaért. A 11. percben Hadaró szögletét a csabai védők simán mentették. Egy perccel később Puskás Gábort kellett ápolni, pár percig állt a játék. Az első negyedóra végén Kitl esett el a tizenhatoson belül, de a büntető elmaradt. A 19. percig kellett várni az első kecskeméti próbálkozásra, de Krnács könnyedén hárított. A 20. percben Gránicz beadását Varga fejelte fölé. A 20. percben egy védelmi megingás után Lukács Dániel került helyzetbe, gyenge lövését Krnács kapus védte.  Két perccel később Lukácsot rántották le a büntetőterületen belül, a jogosan megítélt tizenegyest Gránicz magabiztosan értékesítette, 1-0. A 26. percben Lukács előtt adódott lehetőség, de emelését Varga kapus semlegesítette. Tíz perccel később Bora indult meg határozottan és lőtt pár centivel a kapu mellé – hatalmas helyzet volt. A 39. percben meleg pillanatok következtek a csabai kapu előtt, végül sikerült felszabadítani. A 42. percben Nagy Krisztián lőtt kapásból, de Krnács a helyén volt. Egy perccel később Puskás Gábor beadása után alakult ki hatalmas lehetőség a kecskeméti kapu előtt, végül a labda a felső lécre pattant Lukács fejéről. A 48. percben Tóth Dániel csúsztatott, nem sokkal kerülte el a labda a hazai kaput. Az 50. percben Puskás Gábor célozta meg a rövid sarkot, de a vendég kapust nem sikerült megtréfálni. Az 53. percben ismét Tóth Dániel próbálkozott fejjel, szerencsére mellé irányította a játékszert. A hatvanperces eseménydús félidő után, egygólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Fotó: Milyó Pál

A második játékrészre Preisinger mester sort cserélt, csak Albert maradt a pályán az első garnitúrából. A Kecskemétnél Kersák, Szalai, Papp és Puskás Zoltán kapott lehetőséget. A 68. percben Máris emelt a hosszú sarok felé, de kimaradt a helyzet. Két perccel később Hodonicki lőtt távolról, kicsit mellé. A 72. percben Horváth Péter szabadrúgásból az oldalhálót találta el. A 73. percben Máris esett el a tizenhatoson belül, de néma maradt a játékvezető sípja. A 77. percben Bartos Julián lőhetett tisztán, de Kersák kapust találta telibe. A 80. percben Szalai kapott sárga cédulát. Egy perccel később elsősorban a csabai védelem határozatlanságának köszönhetően Marsa Levente egyenlített, 1-1. A 87. percben Mészáros Márk is besárgult, majd két minutummal később a gólszerző Marsa is megkapta színes lapját. A 93. percben Máris kitűnő passza után Hodonicki gurított a kapu mellé. A következő szakaszban mindkét csapat sok hibával játszott és a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A 102. percben Hatvani okozott zavart a hazai kapu előtt, végül Laky kapus rávetődött a labdára. A 105. percben Horváth Péter szabadrúgása után ketten is fejelhettek egymás után, de Kersák kapus nem tudott hibázni. A 106. percben egy távoli lövést követően Laky kapusnak is akadt munkája. A 110. percben Grünwald futott lesre, pedig igen jó esélye mutatkozott volna a gólszerzésre. A 115. percben némi diskurzust követően mindkét csapat 10-10 emberrel folytatta. A fennforgást az okozta, hogy mindkét együttes olyan játékost szeretett volna ismét pályára küldeni, akiket egyszer már lecseréltek, ezt azonban a játékvezető nem engedélyezte – végül az a konszenzus született, hogy egy-egy emberrel kevesebb játékossal fejezik be a mérkőzést a csapatok.