A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 282 másodperc.

3-0 (1-0)

Időpont: 2023. augusztus 30. (szerda) 17:30 óra

Játékvezető: Kakuk Szabolcs

Asszisztensek: Dobos Dávid, Aczél Tibor

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Futó Zsombor, Pintér Norbert, Vólent Roland, Váradi Ádám, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Bora György, Albert István. Cserék: Krnács Richárd, Kuzma Hunor Álmos, Farkas Márk, Mihály Bálint, Zádori Krisztián, Mágocsi Bence, Sármány Kristóf, Hodonicki Márk, Rédling Kevin, Geiger Norbert Attila, Kóródi Nándor.
Vezetőedző: Csató Sándor

Kecskemét: Fadgyas Tamás László, Grünvald Attila László, Hatvani Dániel, Horváth Marcell, Artner Dávid, Ladányi Tamás, Kovács Kolos, Goretich Gergő, Kovács Péter Dániel, Szamosi Csanád, Györgye Márk. Cserék: Cseh Balázs, Jászai-Deák Zoltán, Majoros Benjamin Zoltán, Horváth Ákos, Kárpáti Ákos, Fődi Zsolt, Molnár Márk.
Vezetőedző: Virágh Ferenc

Gólszerzők: Fazekas Lóránt (26. perc), Sármány Kristóf (86. perc), Bora György (91. perc).

Nézőszám: 520

A veretlen csabaiak a hétvégi MOL Magyar Kupa győzelem után ezúttal ismét a megszokott környezetben, a Kórház utcában játszhattak, az ellenfél az eddig nyeretlen Kecskemét második csapata volt bajnoki találkozón.

Békéscsaba 1912 Előre - Kecskeméti TE 1911 II. 3-0 (1-0)

Fotó: Jenei Péter

Csató Sándor együttese számított esélyesnek, de a számos fiatal játékossal felálló vendégek nem kezdtek bátortalanul, az első tizenöt percben Vólent Roland helyzetét lehetett csak kiemelni, a támadó az ötösről nem célzott pontosan, a jobb alsó sarok mellé lőtt. A 18. percben Ilyés Tamás próbálkozott átlövésből, Fadgyas magabiztosan védett. A Csaba a félidő közepén szerzett vezetést: Pintér Norbert keresztbe lőtt labdájára Fazekas Lóránt érkezett a hosszú oldalon, aki közelről a kapuba passzolt (1–0). A hazaiak irányították a játékot, a második gólhoz is közel álltak, de Mikló Roland egyszer a kapufát találta el, majd Fadgyas védett több alkalommal is, így a szünetben maradt az egygólos csabai előny.

A fordulást követően ismét Vólent Roland szerezhetett volna gólt, egy az egyben vihette a labdát a kecskeméti kapusra, Fadgyas azonban védte a támadó lövését. A Kecskemét az 54. percben jutott el a legnagyobb gólszerzési lehetőségig: Györgye Márk 16 méteres lövésénél Póser volt a helyén. Vólent a 61. percben a harmadik helyzetét is elrontotta, négy méterről lőtt a kapusba. A folytatásban a csabaiak visszavettek a tempóból, a vendégek többet járatták a labdát, ugyan igazi helyzetig nem jutottak el, de az egygólos különbség miatt nyílt maradt a csata. A hajrában végül eldöntötte a találkozót az Előre: a 86. percben Kovács Péter fejelt haza röviden, Sármány Kristóf pedig elgurította a labdát a kilépő kapus mellett (2–0), majd a hosszabbítás pillanataiban Mikló Roland szöglete után Bora György is betalált, fölényessé téve a hazai sikert (3–0).

Csató Sándor: – Először is nagy köszönet Széplaki Gergőnek és csapatának a munkáért, az elmúlt két hétben sokat dolgoztak azért, hogy ismét hazai pályán játszhassunk! Szerettük volna többgólos győzelemmel meghálálni ezt a munkát, az ellenfél azonban ügyesen, lelkesen futballozott. Sajnálom, hogy nem tudtunk több gólt szerezni, kidolgoztuk a helyzeteket, de nem tudtuk lezárni a meccset. Az egész meccsen kijött a fölényünk, de bosszantanak az elszalasztott lehetőségek, mert ha hamarabb eldöntenénk a mérkőzést, akkor nem kellene az utolsó percekig izgulni, hogy az ellenfél kiegyenlít akár egy helyzetből.

Virágh Ferenc: – Megvolt a lehetőségünk, hogy gólt és akár pontot is szerezzünk. Nem volt olyan sok, de a Kórház utcában ez a reális. Gratulálok a Békéscsabának a győzelemhez, nagyon jó csapatuk van, kívánom, hogy érjék el a céljaikat! Jól tartottuk magunkat, jól jöttünk ki a második félidőre, talán jobban is játszottunk az ellenfelünknél, meglepett egy kicsit a csapatom, mert nagyot küzdöttek a játékosok, de a végére elfogyott a koncentrációnk.

A Békéscsaba ezzel öt mérkőzés után is 100 százalékos bajnokságban, a Dabas veresége után pedig a vezetést is átvette a tabellán. Csató Sándor együttese vasárnap a Füzesgyarmat otthonában folytatja a bajnokságot.