A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 171 másodperc.

A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. március 13. (vasárnap) 11:00 óra

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Molnár Réka

Asszisztensek: Vilmányi Simon, Molnár László Máté

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Czvalinga Áron, Kasik Ákos, Zvara Levente Mátyás, Gránicz Patrik, Balog Zsolt, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Szabó Csaba, Szabó Zsombor, Mágocsi Bence. Cserék: Selmeczi-Tóth András, Sipaki Patrik Martin, Styecz Bence, Korógyi Szabolcs, Zelik Csaba, Varga Tamás Károly.

Sényő: Gagyi Sándor, Bodó Gábor, Fenyőfalvi Dávid, Toldi András Dávid, Kapacina Kevin, Phrakonkham Ádám, Farkas Márk, Schmidt Péter, Tóth Márk, Kapacina Valer, Orosz Máté. Cserék: Járvás Levente, Mányi Bence, Balogh Győző, Páll Zsombor, Dobos Alpár, Vámos Márk.
Vezetőedző: Imrő László

Gólszerző: Kapacina Valer (51. perc).

Sárga lapok: Schmidt Péter (60. perc), Fenyőfalvi Dávid (66. perc), Zelik Csaba (81. perc).

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Valamivel a vendégek kezdeményeztek többet, komoly helyzetük azonban inkább a hazaiaknak volt, de ezekkel nem tudtak élni. Amit addig megúsztak a lilák, azt nem kerülhették el a második félidő elején. Egy védelmi megingást következtében jobbról a hosszú oldalon helyezkedő Kapacina Valer elé került a labda, aki az ötös csücskéről helyezett a kapu rövid oldalába (0–1). A folytatásban a sényőiek játszották a tervszerűbb focit, a visszaeső Előre két esetben is Tóth kapusnak köszönhette, hogy nem nőtt tovább a különbség. A hazaiak csak az utolsó negyedórában tudtak kibontakozni, de nem igazán boldogultak a játékot ügyesen tördelő vendégekkel, igaz ekkor is adva voltak a lehetőségek az egyenlítésre.

Fotó: Milyó Pál

Brlázs István Gábor: – Az első félidőben elfogadhatóan játszott a csapat. Kialakítottunk néhány helyzetet, de nem tudtunk élni velük. A második negyvenöt perc nem hozott közönségszórakoztató játékot, vezetése birtokában az ellenfél ölte az időt, mi pedig pontatlanul játszottunk, rossz felfogásban.