Időpont: 2016. március 6. (vasárnap) 14:30 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai Stadion – műfüves pálya

Asszisztensek: Bornemissza Norbert, Minda Gábor

Békéscsaba: Máthé Gábor, Pilán Márkó, Huszár Gergő, Tatár Eduárd, Zámbori Dániel, Besztercei Attila, Szélpál Norbert, Oláh László Dávid, Kálmán Szilárd, Szalai Dániel, Tóth Dániel. Cserék: Baráth Bence, Ruzsa Zoltán, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Bozsó Milán, Lászik Milán, Orovecz Ádám.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gyula: Harman József Ákos, Barna István Róbert, Ferenczi Máté, Turcsek Szilveszter, Szabó Csaba, Sipos Krisztián, Burai Dávid, Katona György Viktor, Nagy Gergely, Styecz Milán, Balogh Milán. Cserék: Szarvasi Péter, Tokaji Zsolt, Kerekes István, Sajti Bálint, Tóth Levente.
Vezetőedző: Szekeres Lajos.

Gólszerzők: Tóth Dániel (4. perc), Barna István Róbert (35. perc), Tatár Eduard (65. perc), Szélpál Norbert (68. perc), Szalai Dániel (70. perc), Katona György Viktor (92. perc).

Sárgalapok: Huszár Gergő (34. perc), Balogh Milán (41. perc), Szalai Dániel (64. perc).

Igazi megyei rangadót hozott a vasárnap délutáni, esős-borús időben lebonyolított mérkőzés. Az időjárástól függetlenül közel 150 néző látogatott ki a Kórház utcai műfüves pályára.

A borúra jött a derű, hiszen már 4. percben magához ragadta az előnyt az Előre, mivel Tóth Dániel megszerezte első találatát a szezonban: 1-0. Az érdeklődést tükrözi, hogy az első csapat szakmai stábja – Zoran Spisljak és Purguly Árpád – is a helyszínen tekintette meg a mérkőzést. A gyorsan szerzett gól után némileg alább hagyott a lendület és középpályán tologatott mindkét együttes. A párharcok és a labdáért folyó küzdelem továbbra sem mérséklődött, így aztán a 34. percben villant az első sárgalap – Huszár Gergőt “jutalmazta” meg a játékvezető. Egy perccel később Barna István Róbert – kihasználva egy pillanatnyi megingást – egalizálta az eredményt: 1-1. Az első játékrész hajrájában a vendégek is begyűjtöttek egy lapot: a 41. percben Balogh Milán sárgult be.

A második félidőt a csabaiak kezdték és a szünetben kapott újabb instrukciók alapján megpróbálták nyomás alá helyezni vendégeket. Az 53. perctől kezdve megkezdődtek a cserék, mindkét mester megpróbálta frissíteni csapatát: Ruzsa, Bozó és Lászik, valamint Tokaji, Sajti és Tóth kapott lehetőséget.  A gyulaiak fekete időszaka következett, hiszen a 65. minutumtól kezdve 5 perc leforgása alatt három gólt is kaptak. Tatár, Szélpál és Szalai is feliratkozott a jegyzőkönyv megfelelő rovatába és gyorsan 4-1-re módosították a kijelzőn szereplő számokat. Egészen a mérkőzés végéig úgy látszott, hogy mindenki megelégedett az eredménnyel – érdekes módon a gyulaiak az utolsó percekben sem kapkodták el egy-egy bedobás elvégzését – de szinte a semmiből, közvetlenül a lefújás előtt Katona György Viktor még kozmetikázott a végeredményen: 4-2.

Kiválóan sikerült a visszavágás az Előrének, így egy pozícióval előrébb mozdult a tabellán.

Boér Gábor: – Beigazolódott, hogy egy igazi presztízs mérkőzésre számíthattunk. Rengeteg olyan párharc és ütközés volt a mérkőzés folyamán, melyek már-már a durvaság határát is súrolták. Azt vallom, hogy ez egy férfias küzdelem – így kell beleállni az ilyen meccsekbe. Szerencsére kezdünk mi is beérni, kezdjük megszerezni azt a rutint, amellyel meg kell vívni az ilyen csatákat – bízom benne, hogy a megkezdett útról nem térünk le. A srácok nagyon motiváltak, nagyon sokat dolgozunk ezért a szereplésért. Úgy néz ki, megérte gyakorolni a pontrúgásokat, hiszen három gólunkat abból értük el – illetve közvetve a negyediket is. Ebben az osztályban nagyon fontosak a rögzített szituációk kihasználása és kezelése. Ezen a téren is sikerült előre lépnünk, hiszen ősszel sok gólt kaptunk ilyen helyzetekből, az idén viszont már sokadik találatunkat érjük el ilyen formán. Tanulunk tovább – van mit mindenkinek – és remélem, hogy jövő héten folytatjuk a pontok gyarapítását, mert mihamarabb szeretnénk a középmezőnyhöz zárkózni.

A szomszédok csatájával folytatódik a harmadosztályú bajnokság a 21. fordulóban. Ezúttal hazai pályán fogadjuk a Várfürdő csapatát és az is biztos, hogy az átalakított és egységességében, ütőképességében megerősödött második csapatunk rendesen felpaprikázva áll a megmérettetés elé. Annál is inkább, hiszen a gyulaiak az általuk lejátszott 18 forduló alatt szorgalmasan gyűjtögették a bajnoki pontokat, így jelenleg a tabella 8. helyét foglalják el – 7 győzelem, 4 döntetlen és 7 vereség a mérlegük. Az őszi fordulóban 2-0 arányban érkező vendégeink arattak sikert, így aztán Boér Gábor együttese mindent meg fog tenni a fordított előjelű, számunkra kedvező eredmény elérése érdekében.

Boér Gábor:Presztízs értékű mérkőzésre, megyei rangadóra készülünk – úgy gondolom, hogy külön motivációra egyik félnek sincs szüksége. Nagyon szeretnénk visszavágni az őszi zakóért és folytatni a megkezdett sorozatunkat – azaz PONTOSAN végezni az aktuális fordulóval is. Ez alatt azt értem, hogy mindenképpen pontot, de legfőképp hazai pályán pontokat szeretnénk szerezni. Ehhez arra van szükség, hogy azokat a dolgokat – amelyeket a héten kiveséztünk – meg tudjuk valósítani a mérkőzés folyamán is. Nagyon komolyan készülünk a gyulai csapatból – jelen pillanatban is azon gondolkozom, hogy milyen stratégia vezethetne eredményre – mindenféleképpen meg fogjuk találni a megfelelőt. Szerencsére sérültekről nem tudok beszámolni, így az egész keret a rendelkezésemre áll. Egyetlen eltiltott játékosom van – Mácsai László, aki öt sárgalap miatt nem tud szerepelni -, azonban a keretünk most már alkalmas arra, hogy bármelyik hiányzót pótolni tudjuk. Mindig azt szoktam mondani, hogy az aktuális tizenegy a legjobb – így jelen pillanatban is ez lesz ránk igaz. Minden szurkolónkat szeretettel látjuk, hiszen a pálya széléről érkező biztatás mindenképpen extra motivációt jelent a srácoknak!

Szekeres Lajos: – Az Előréről tudjuk azt, hogy jól erősített a télen, lényegesen masszívabb kerettel dolgozhatnak és visszajátszóik is lesznek, éppen ezért nem számítok könnyű mérkőzésre. Mindkét csapatnak nagy szüksége van a pontokra, nekünk a nem túlságosan jó rajt miatt, nekik pedig a feljebb lépés érdekében. A két fél jól ismeri a másikat, sok múlik majd azon, kinek jön ki jobban a lépés. Sokszor tapasztaltuk már meg ezen a szinten azt, hogy ebben az osztályban egészen kis dolgokon múlnak nagyok. Bizonyára most is döntő szereppel bír majd, ki hibáz kevesebbet, vagy ki rúgja az első gólt. A keretünkben annyi változás van, hogy Tóth Levente papírjai megérkeztek, így a támadó bevethető lesz vasárnap, ellenben Okos és Bálint eltiltás miatt kihagyja majd a kilencven percet.