Időpont: 2016. augusztus 14. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Szvetnyik Bence, Molnár Alex

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Huszár Gergő, Pilán Márkó, Beszterczei Attila, Oláh László Dávid, Mácsai László, Kun László Dávid, Tóth Dániel, Bozsó Milán. Cserék: Baráth Bence, Tóth Gergő Attila, Konyecsni Zoltán, Bozó András, Zahorán Balázs, Szajkó Dévald Márk, Ilyés Tamás.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Méhkerék: Patka György, Ruzsa Zoltán, Komlósi Miklós, Vincze Dániel, Wéber László, Bondár Attila, Knyihár Dániel, Sztojka Ádám, Kristóf Gergő, Kovács György, Szarka Zoltán. Cserék: Krajcs Gábor, Lukucz Mihály, Ruzsa Szabolcs, Bagyinszki Attila, Vass András Pál, Hajdu Zsolt, Nagy Bálint Antal.
Vezetőedző: Bóka Demeter László.

Nézőszám: 600

Gólszerzők: Huszár Gergő (11. perc), Ruzsa Zoltán (17. perc), Beszterczei Attila (66. és 77. perc), Komlósi Miklós (85. perc), Vozár Dávid – öngól (90+1. perc).

Sárgalapok: Wéber László (73. perc), Tóth Gergő Attila (84. perc).

Piroslapok: Vincze Dániel (60. perc), Pilán Márkó (70. perc).

Nagy érdeklődés kísérte a megyei rangadót. A szurkolók többsége Méhkerékről érkezett a Kórház utcai stadionba. A hazaiak jutottak vezetéshez a 11. percben, amikor egy bal oldali szöglet után Huszár fejelt hosszú felső sarokba, 0-1. Öt perc múlva jött az egyenlítés, Knyihár az alapvonal közeléből tálalt Ruzsa Zoltán elé, aki az ötös sarkáról lőtt a hosszú felsőbe, 1-1.

A félidőből hátralévő fél órában váltakozó szerencsével harcoltak a csapatok, ahol itt, hol ott akadt egy-egy rövidebb jó periódus, de újabb gólt már nem láthatott a publikum.

Szünet után az 59. percben Vincze megkapta második sárga lapját, így tíz emberre fogyatkozott a Méhkerék. Hamar gólra is váltotta emberelőnyét a Békéscsaba: Bozsó baloldali beadását Beszterczei bólintotta Patka kapujának bal oldalába, 2-1. A létszámot illetően a 70. percben lett ismét egyenlő, amikor is Pilánt küldte zuhanyozni idő előtt a játékvezető, ugyancsak második sárga után. A 76. percben Oláh szögleténél ismét a jól játszó Beszterczei érkezett, akinek bal alsóba fejelte a labdát, 3-1.

Minden mindegy alapon kezdtek támadni a cserékkel felfrissített vendégek, és a 84. percben Kristóf kapu elé ívelt labdájánál Komlósi csúsztatott a hosszú sarokba, 3-2. A legvégére is maradt izgalom és gól. A 90. percben egy kapu előtti kavarodás végén bár többen is tisztázhattak volna, Vozár olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy a lábáról az a bal sarokban kötött ki, (öngól) 3-3.

Szenti Zoltán: – Ritkán látható jó iramú és minőségű mérkőzésű mérkőzés volt, melyen biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Most már látom, hogy a keretünkben kik alkalmasak és kik nem a minőségi focira.

Bíró Róbert: – Örülök a pontszerzésnek. Nagyon nehéz mérkőzésen sikerült kiharcolni a döntetlent. Nagy örömömre szolgál, hogy a csapat kétgólos hátrányban sem adta fel és az utolsó percig hajtott, a lelkesedés pedig kifizetődött.

Egészen nyugodtan kijelenthetjük, hogy villámrajtot vett a Méhkerék az NB III Közép-csoportjának első fordulójában, hiszen magabiztosan, három-null arányban legyőzték az élvonalbeli Paks tartalékcsapatát. Talán a legmerészebb álmaikban sem gondolták az újonc csapatért szorító szurkolók, hogy ilyen arányú győzelemmel kezdik a bajnokságot, és azonnal a tabella élére ugranak az első játéknapot követően.

Nem kezdődött jól a szezon a békéscsabaiak számára, igaz csak minimális különbségű vereséget szenvedtek a Hódmezővásárhely vendégeként, és azt mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy büszke lehet az a csapat a teljesítményére, mely ponttal, esetleg pontokkal távozik a HFC otthonából. A Méhkerék elleni vasárnap délelőtti bajnoki azonban egy tökéletes alkalom arra, hogy feledtessék előző heti kisiklásukat a lila-fehérek, ráadásul a hazai pálya előnye és az NB III-as rutin is mellettük szól majd.