Békéscsaba 1912 Előre II. – Körösladányi MSK

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 160 másodperc.

Időpont: 2023. január 28. (szombat) 09:00 óra

Helyszín: Békéscsaba Labdarúgó Akadémia (műfűves pálya)

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Takács Tamás

Asszisztensek: László István, Petrovszki Péter

Békéscsaba: Apró Ármin, Komáromi Csongor, Sipaki Patrik Martin, Bacsa Krisztián, Orvos Levente, Babinyecz Balázs, Pap Szabolcs, Bónus Marcell, Ilyés Tamás, Kóródi Nándor, Oláh Ákos. Cserék: Zábráczki Szabolcs László, Kuzma Hunor, Csák Albert, Borbély Bence Boldizsár, Rajsli Tamás, Belanka Dávid.
Vezetőedző: Nagy Sándor

Körösladány: Selmeczy-Tóth András, Malkócs Marcell, Szántó Mihály, Zelenyánszky László, Illés Rihárd, Ruzsa Zoltán, Murvai Dávid, Jánovszki László, Farkas János, Burai Dávid, Czirok József. Cserék: Szabó Marcell, Kertész Dániel, Szabó Milán, Palik György, Bakk Ádám, Cservenák Csaba.
Vezetőedző: Ekker Attila

Gólszerzők: Bacsa Krisztián (52. perc), Orvos Levente (54. perc), Burai Dávid (57. perc), Rajsli Tamás (85. perc), Csák Albert (90. perc).

Az első perctől kezdve igen határozottan lépett fel második csapatunk és az agresszív letámadás már az első játékrészben is számos lehetőséget teremtett. A vendégek igen esetlegesen futballoztak, játékuk nagyjából kimerült a hazai csapat támadásainak akadályozásában. A félidő második felére aztán valamilyen szinten elkapták a ritmust, de veszélyeztetni csak pontrúgásból tudtak, épkézláb akciót nem láthatott a közönség, így aztán gól nélküli részeredmény után cserélhettek térfelet a csapatok.

A rövid szünet után Bacsa fejese törte meg a jeget, a labda Mágocsiról pattanva jutott a vendégek kapujába (1-0). A folytatásban Orvos Levente tekert egy szögletet a hálóba (2-0), amire nyomban válaszoltak a vendégek Burai révén (2-1). Iramos mezőnyjáték közepette Belanka szerezte a hazaiak harmadik találatát, a játékszer egy balról elvégzett szabadrúgást követően pattant elé (3-1). A hajrára is maradt csabai találat, amit a fiatal Csák jegyzett, beállítva a végeredményt (4-1).

Nagy Sándor: – Tetszettek a látottak, a srácok jól álltak a mérkőzésbe. Visszaköszöntek azok a dolgok a pályán, amelyeket gyakoroltunk a héten. Külön öröm volt, hogy az első csapattól visszatérő játékosok tudták húzni a fiatalokat.

Ekker Attila: – A mérkőzés jól tükrözte, hogy fáradt a csapatunk. Elöl a befejezéseknél, hátul pontrúgásoknál voltunk dekoncentráltak.