Békéscsaba 1912 Előre II. – Kolorcity Kazincbarcika SC

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 235 másodperc.

NB III. Keleti csoport 2021/2022. 19. forduló

3-3 (3-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL! KIFEJEZETTEN JAVASOLJUK AZ ORROT ÉS SZÁJAT ELTAKARÓ MASZK HASZNÁLATÁT!

Időpont: 2021. november 28. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Békéscsaba Labdarúgó Akadémia

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Sándor Csaba

Asszisztensek: Benkő Róbert, Piskóczi Viktor

Békéscsaba: Winter Dániel, Kasik Ákos, Sipaki Patrik Martin, Styecz Bence, Ilyés Tamás, Balog Zsolt, Váradi Ádám, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Szabó Zsombor, Szabó Csaba. Cserék: Apró Ármin, Czvalinga Áron, Farkas Ádám, Bukor Zoltán Márk, Pap Szabolcs, Mágocsi Bence, Varga Tamás Károly.
Vezetőedző: Brlázs István Gábor

Kazincbarcika: Megyeri Gábor József, Szemere Balázs, Nagy János Patrik, Dvorschák Gábor, Székely Krisztián Sándor, Süttő Attila, Ádám Ferenc József, Laczkó Milán, Ur László, Márton András, Bartos Julián. Cserék: Kréti Gergő, Kristófi Sándor, Kálmán Szilárd, Vladul Stefan, Czár Máté, Fila Károly.
Vezetőedző: Varga Attila

Gólszerzők: Oláh Ákos (12. perc), Styecz Bence (22. perc), Ilyés Tamás (46. perc), Ur László (62. perc), Szemere Balázs (76. perc), Kristófi Sándor (89. perc).

Sárga lapok: Süttő Attila (26. perc), Varga Attila (27. perc), Nagy János Patrik (28. perc), Ur László (35. perc), Szabó Zsombor (36. perc), Sipaki Patrik Martin (56. perc), Szemere Balázs (91. perc).

A listavezető kezdett határozottabban, mégis a csabaiak szereztek vezetést. A 12. percben egy labdaejtésből Balog Zsolt a saját térfeléről futtatta meg Oláh Ákost a jobb szélen, aki lefutotta védőjét és jobb lábbal a hosszú sarokba lőtt (1–0). A gól visszavetette a Barcika lendületét, 10 perc múltán érkezett az újabb hidegzuhany a borsodiak számára. Váradi lövése az egyik blokkoló védőről Styecz elé pattant, aki védhetetlenül kilőtte a jobb felső sarkot, Megyeri kapusnak jóformán reakcióideje sem maradt (2–0). Magabiztos előnye birtokában sem adta fel a védekezésen alapuló hadrendjét a Békéscsaba, amely a 38. percben így is növelhette volna előnyét, ám Oláh lekészítését Ilyés közelről a kapusba lőtte. Még a félidő végén javított a házi gólkirály, amikor Bónus kapu elé tekert labdáját csúsztatta az ötösről a hosszú sarokba (3–0).

Fotó: Bencsik Ádám

Ahogy az várható volt, a vendégek szünet után ismét nyomás alá helyezték a házigazdákat és ekkor már eredményesebbek is voltak. A 62. percben egy bal oldali beadást Ur fejelt közelről Winter kapujába (3–1). Ilyés nyomban válaszolhatott volna, egy az egyben vezette a kapusra a labdát, de nem tudott túljárni Megyeri eszén. Nagy nyomás nehezedett az Előrére, amely csak ritkán tudott kiszabadulni a szorításból. A 76. percben jött is az újabb borsodi gól. Ezúttal jobbról végeztek el szögletet, amit Szemere csúsztatott közelről a kapuba (3–2). Az utolsó negyedórában sem változott a kép, a barcikaiak erőfeszítései a 89. percben hozták meg az eredményt, amikor Kristófi egy jobb oldali szöglet után talált a hálóba (3–3). Nyomban ezután Ilyés előtt adódott hatalmas lehetőség, de ezúttal is a kapusba vezette a labdát, így szélsőséges félidők után megmaradt a döntetlen, ami a látottak alapján reális.