Békéscsaba 1912 Előre II. – Kisvárda Master Good II.

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 197 másodperc.

NB III. Keleti csoport 2021/2022. 15. forduló

1-2 (0-2)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. október 31. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Békéscsaba Labdarúgó Akadémia

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Dobai János

Asszisztensek: Bereczki Bence, Juhász Szabolcs Olivér

Békéscsaba: Laky László, Czvalinga Áron, Bukor Zoltán Márk, Tóth Péter, Balog Zsolt, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Szabó Zsombor, Zelik Csaba, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Farkas Ádám, Kiss László Dávid, Pap Szabolcs, Borbély Bence Boldizsár, Mágocsi Bence, Marik Soma.
Vezetőedző: Brlázs István Gábor

Kisvárda: Németh Márk, Avetisyan Abov, Vass Ottó, Czérna Erik Gábor, Sikorszki Bence, Szőr Levente, Honchar Nikita, Czene Zalán, Szentes Dávid, Gosztonyi András, Králik Péter. Cserék: Perehanec Zden, Bokor Márk, Starosta Dávid, Biro Roland, Kiriukhin Illia, Adu Adrián, Simon Mátyás Dezső.
Vezetőedző: Kocsis János

Gólszerzők: Czérna Erik (2. és 16. perc), Oláh Ákos (76. perc).

Sárga lapok: Varga Tamás Károly (36. perc), Szabó Zsombor (43. perc), Czvalinga Áron (49. perc), Zelik Csaba (74. perc), Szőr Levente (79. perc), Starosta Dávid (81. perc).

Nézőszám: 80

Czérna már a 2. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, akik egy saját térfelükről hosszan előreívelt szabadrúgásnál használták ki a hazai védelem bal szárnyának figyelmetlenségét (0-1). Szűk negyedóra múltán ismét a várdai támadó volt eredményes, ám ezúttal Szabó Zsombort csapta be a csabai jobb szélen, majd a tizenhatos vonalából úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy a labda egy védő lábán megpattant (0-2). Az Előre fiataljai a folytatásban is sok hibával játszottak, csak elvétve jutottak el a Kisvárda kapujáig. A vendégben több volt a veszély, a félidő végén Gosztonyi tovább növelhette volna az előnyüket, de büntetőt hibázott.

Szünet után már jobb felfogásban játszottak a Lilák. Aktívabbá váltak, a pontosságon is sikerült javítaniuk. Ennek a hozománya lett a 75. percben a szépítő találatuk is, amit Oláh Ákos jegyzett, aki egy jobbról beívelt labdát fejelt maga elé, majd közelről a kapu jobb sarkába passzolta (1-2). A maradék időben a hazai együttes igyekezett nyomás alá helyezni a vendégeket, de már nem nyílott lehetősége az egyenlítésre.

Brlázs István Gábor: – Rosszul kezdtünk és a vendégek az első két lehetőségüket kihasználták. Nem rogyott meg a csapat, a szünet utáni játékunkkal a döntetlenre rászolgáltunk volna.