A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 143 másodperc.

Időpont: 2023. április 26. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Szabó Ferenc Szilárd, Szabó Richárd

Békéscsaba: Zábráczki Szabolcs László, Bacsa Krisztián, Belanka Dávid, Trescsula Máté, Kuzma Hunor Álmos, Mágocsi Bence, Orvos Levente, Oláh Ákos, Babinyecz Balázs, Csák Albert, Marik Soma. Cserék: Apró Ármin, Pusztai Olivér, Komáromi Csongor, Borbély Bence Boldizsár, Vörös Barnabás.
Vezetőedző: Nagy Sándor

Karcag: Fedinisinec Eduárd, Nikic Nemanja, D’urso Giuliano, Pap Zsolt, Szabó Lajos Mátyás, Éles Zoltán, Kovács Dániel, Szentannai Zoltán, Tóth Gábor, Juhász Martin, Maruscsák Jan. Cserék: Belényesi László, Csúri Bence Csaba, Ballók Bence, Misák Sándor, Nagy Norbert, Potornai Ádám Bálint, Nagy Zoltán, Ballók Viktor.
Vezetőedző: Csillag László

Gólszerzők: Maruscsák Jan (4. perc), Oláh Ákos (5. perc), Éles Zoltán (48. perc), D’urso Giuliano (58. perc), Nagy Norbert (91. perc).

Nézőszám: 120

Egy félidőn át partiban volt a húsz év alatti átlag életkorú kerettel kiálló második csapatunk, az igen jó erőkből álló Karcaggal szemben.

Maruscsák és Oláh Ákos gyors gólváltását követően a csabaiak bátor támadójátékkal lepték meg a jó képességű játékosokból álló Karcagot (1-1). Változatos játék folyt, oda-vissza lehetőségekkel, a félidő utolsó percében azonban a legnagyobb ziccer is kimaradt, amikor Mágocsi felpattanó lövést Fedinisinec óriási bravúrral tolta ki.

Békéscsaba 1912 Előre II. - Karcagi SE 1-4 (1-1)

Szünet után ismét gyorsan kihagyott a hazai védelem, ezt kihasználva Éles szerzett közelről vezetést a vendégeknek (1-2), nem sokkal később egy szöglet után D’urso fejjel is bevette a lilák kapuját (1-3). Ekkor már a vendégek voltak kezdeményezőbbek és veszélyesebbek, a végén pedig megkoronázták a sikerüket (1-4).

Nagy Sándor: – Gratulálok a Karcagnak, amely a második félidei játékával rászolgált a három pontra. Fiatal játékosaink számára jó tapasztalatszerzést nyújtott a mérkőzés és öröm volt látni, hogy bátran fel merték vállalni a játékot, így egy félidőn keresztül remekül teljesítettek.