A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 139 másodperc.

Időpont: 2024. március 21. (csütörtök) 19:00 óra

Helyszín: Békéscsaba Labdarúgó Akadémia (műfüves pálya)

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Bakos József

Asszisztensek: Petrovszki Péter, Lazanyecz Márk

Békéscsaba: Somogyi Pál Csaba, Komáromi Csongor, Futó Zsombor, Hursán Gergő János, Harmati Zoltán, Bacsa Krisztián, Lauri Giuseppe Junior, Kóródi Nándor, Pusztai Olivér, Farkas Ádám, Kuzma Hunor Álmos. Cserék: Takács Boldizsár, Csikós Elek, Gedó Gergő Adrián, Orvos Levente, Kurai Levente, Rostás Szilárd Pál.
Vezetőedző: Jakab Péter

Jamina: Horváth Milán, Kardos Tamás, Dankó Dániel, Osztódi Martin, Leszkó Alex Adolf, Szaszák Kristóf, Lipták-Pikó Balázs, Ökrös Dávid, Bogár Imre, Démusz Dominik, Bencsik Csaba. Cserék: Kovács Imre Richárd, Varga János, Vig Zoltán Tamás, Bereczki Zsolt, Orodán Kornél, Búr Fábián.
Vezetőedző: Varga Péter

Gólszerző: Pusztai Olivér (22. perc).

Sárga lapok: Ökrös Dávid (23. perc), Dankó Dániel (66. perc), Bogár Imre (74. perc), Horváth Milán (77. perc), Kovács Imre Richárd (79. perc), Kurai Levente (87. perc), Csikós Elek (89. perc), Somogyi Pál Csaba (94. perc).

Piros lap: Futó Zsombor (77. perc).

A két csabai együttes párharca első felében a hazaiak kezdeményeztek többet, akiknek a vezetést is sikerült megszerezniük. Pusztai Olivér egy beadást követő lepattanót értékesített közelről (1-0).

A szünet után kiegyenlített lett a játék, kevés helyzet alakult ki. A jaminaiak egy kapu előtti kavarodásból egyenlíthettek volna, amennyiben a labda az asszisztens szerint áthaladt volna a gólvonalon. Ahogy fogyott az idő, egyre nyíltabb lett a vendégek támadójátéka, a hazaiak pedig az utolsó negyedórában már inkább csak óvták az eredményt.

Varga Péter: – Büszke vagyok a játékosaimra. Az első félidőben az Előre dominált, a második alapján viszont megérdemeltük volna a pontszerzést. Úgy érzem ehhez még a gólt is megszereztük.

Jakab Péter: – Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk. Nem könnyen szereztük meg a győzelmet, mert kihagytuk a lehetőségeinket, ennek ellenére elégedett vagyok a látottakkal.