Időpont: 2023. augusztus 29. (kedd) 17:30 óra

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Asszisztensek: Jakab József, Jávorka Eliza

Békéscsaba: Somogyi Pál Csaba, Csák Albert, Cservenák Csaba, Zvara Levente Mátyás, Marik Soma, Bacsa Krisztián, Mágocsi Bence, Kóródi Nándor, Sinka Dániel Imre, Rédling Kevin, Orvos Levente. Cserék: Tóth Patrik, Harmati Zoltán, Biró Bence János, Rostás Szilárd Pál, Gedó Gergő Adrián, Farkas Ádám, Tóth Bence.
Vezetőedző: Jakab Péter

Gyula: Füstös Krisztián, Tanner Gergő, Dajcs Ádám, Borbély Zsombor, Varga Tamás Károly, Szabó Péter, Zabari Dávid, Repisky Dániel, Bojtos Tamás, Trescsula Máté, Szabó Zsombor. Cserék: Szabó Marcell, Nagy Sándor, Szabó Viktor, Kukla Zsombor, Varga József Dominik, Boros Tamás, Katona György Viktor.

Gólszerzők: Tanner Gergő (11. és 75. perc), Zabari Dávid (26. perc), Varga József Dominik (62. perc).

Sárga lapok: Szabó Zsombor (15. perc), Varga Tamás Károly (29. perc), Sinka Dániel Imre (29. perc), Kóródi Nándor (60. perc), Tanner Gergő (68. perc), Füstös Krisztián (86. perc).

Gyulai sikerrel zárult a Vármegyei I. osztályú bajnokság 3. fordulójának keddi mérkőzése a 4-es Honvéd utcában. A vendégek ezzel harmadik győzelmüket is begyűjtötték, az Előre fiataljai továbbra is nyeretlenek.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a gyulaiak azonban helyzetekig is eljutottak és két szép akciógóllal jelentős előnyre tettek szert szünetig (0-2). A folytatásban is hasonló mederben zajlott a mérkőzés, a harmadik találat után azonban hitevesztetté váltak a lilák, így Zabari második gólját is megszerezve a 75. percben beállította a végeredményt (0-4).

Jakab Péter: – A tanulás idejét éljük, de ma sajnos nem működtünk jól csapatként, elkerülhető gólokat kaptunk. Bízunk a jobb folytatásban!

Brlázs István Gábor: – Labdabirtoklás tekintetében kiegyenlített volt a mérkőzés, de a támadó harmadban hatékonyabbak voltunk, ez döntött.