Időpont: 2016. augusztus 28. (vasárnap) 17:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Berecz Attila, Török Sándor

Békéscsaba: Baráth Bence, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Kmetykó Kevin, Szajkó Dévald Márk, Beszterczei Attila, Kálmán Szilárd, Mácsai László, Kun László Dávid, Oláh László Dávid, Bozsó Milán. Cserék: Zahorán Balázs, Tóth Gergő Attila, Konyecsnyi Zoltán, Bozó András, Kis Richárd.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Dunaújváros: Vaszócsik Viktor, Hajdók Gábor, Csendes Péter, Páles Tamás, Ablonczy Gerjén, Csehi Tamás, Dobos Áron, Dorogi Renátó, Tóth Tibor, Blatt Pál, Király Bence. Cserék: Nyári Bence, Nyúl Krisztián, Abért Bence Zsolt, Hamar István, Hompót Dániel, Kercsó Bence, Polácsek Patrik.
Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerzők: Ablonczy Gerjén (37. perc), Csendes Péter (70. perc), Hajdók Gábor (83. perc), Tóth Tibor (89. perc).

Nézőszám: 150

Az első félidő aktív mezőnymunkával telt és kevés helyzetet hozott. A csabaiak dicséretére szól, hogy tartalékos felállásban is partiban tudtak lenni a magasabb osztályból érkező újvárosiakkal. Oláh László révén a 35. percben a lilák előtt adódott komoly lehetőség, de a vendég kapus bravúrral hárított. Két perccel később szép találattal szereztek vezetést a látogatók. Egy jobb oldali beadás került Ablonczyhoz, aki kapásból a levegőből belsőzte kapuba a labdát a tizenegyes pont tájékáról, 0-1.

A térfélcsere után egyre inkább a vendégek akarata kezdett érvényesülni a pályán. A 70. percben egy jobb oldali szögletnél Csendes emelkedett a legmagasabbra és közelről bólintott a hálóba, 0-2. Rövidesen büntetőhöz is jutottak a vendégek, de Tóth Tibor a bal oldali kapufára vágta a játékszert, a visszapattanóból pedig hiába korrigált, kétszeri érintés miatt a spori érvénytelenítette a találatot. Nem tehette meg ugyanezt a 83. percben, amikor egy csabai labdavesztés után Hajdúk lőtte ki a hosszú sarkot, 0-3. A végeredményt Tóth Tibor állította be a 88. percben, miután egy jobb oldali beadást fejelt be a hosszú saroknál helyezkedve, 0-4.

Amíg bírta koncentrációval a csabai gárda, méltó ellenfele volt a jól képzett labdarúgók alkotta újvárosiaknak, a végére azonban kiütközött a két csapat közötti erőkülönbség.

Szenti Zoltán: – Osztálykülönbség volt a két csapat között.

Szenti Zoltán: – Sajnos az első keretnél sok a sérült, ezért nem igazán számíthatunk visszajátszó labdarúgókra a hétvégén – nélkülük pedig a keretünk meglehetősen rutintalannak számít. Az újvárosiak úgy tűnik magukra találtak a gyengébb kezdés után, az állományuk ilyen szinten meglehetősen képzett játékosokból áll, amit az utóbbi hetek eredményei is jeleznek. Ebből kifolyólag a pontszerzést bravúrként könyvelném el. Természetesen nem mondunk le az eredményes szereplésről, próbálunk fegyelmezett kontrajátékkal tőkét kovácsolni magunknak. Az alapkeretünkhöz tartozók közül Beszterczei Attila a lábát fájlalja, Szajkó Dévald nem edzett, Huszár továbbra is húzódással küzd, a kiesőket pedig csak az U19-es gárdából tudom feltölteni.