A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 203 másodperc.

Időpont: 2023. május 21. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Topálszki Szabin, Bán Kristóf Patrik

Békéscsaba: Zábráczki Szabolcs László, Bacsa Krisztián, Belanka Dávid, Sipaki Patrik Martin, Mágocsi Bence, Rostás Szilárd Márk, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Csák Albert, Borbély Bence Boldizsár. Cserék: Tóth Patrik, Trescsula Máté, Vörös Barnabás, Sztankó László Márk, Rajsli Tamás, Kuzma Hunor Álmos.
Vezetőedző: Nagy Sándor

DEAC: Ratku Ábel Roland, Aranyos Mózes Bence, Kónya Márk, Wente Arjun Nadkarni, Trencsényi Bence, Bényei Balázs, Szabó Levente Géza, Al-Sheraji Rauf Mohamed, Soltész János, Jankelic Iván, Korhut Mihály. Cserék: Tóth Dániel, Spitzmüller István, Bárány Bogát, Molnár Szabolcs Olivér, Ujvárosi Máté Sándor, Horváth Tamás, Virág Gergő Márk.
Vezetőedző: Sándor Tamás

Gólszerzők: Soltész János (2. perc), Trencsényi Bence (16. és 57. perc), Wente Arjun Nadkarni (33. perc), Al-Sheraji Rauf Mohamed (39. perc), Szabó Levente Géza (63. és 77. perc).

Sárga lapok: Mágocsi Bence (22. perc), Bényei Balázs (22. perc), Kónya Márk (36. perc), Bacsa Krisztián (86. perc).

Nézőszám: 90

A Kórház utcában aratott gólzáporos győzelemmel biztosította be bronzérmét a DEAC csapata. A harmadosztályú bajnokság utolsó fordulójában lejátszott mérkőzésen a csabai fiatalok nem igazán tudtak felnőni az eléjük tornyosuló feladathoz, így gyakorlatilag csak a különbség lehetett kérdéses.

Békéscsaba 1912 Előre II. - DEAC 0-7 (0-4)

A DEAC már a második percben megszerezte a vezetést (0-1), egy jobb oldali szögletnél Soltész fejelt közelről a jobb sarokba. Egyértelműen a vendégek dominálták a meccset és a 16. percben újból betaláltak Trencsényi révén, aki áthámozta magát a védőkön és középről lőtt a hálóba (0-2). Újabb negyedóra múltán Wente növelte a látogatók előnyét, akit a tizenegyes pontnál hagytak üresen a helyi fiatalok onnan lőtte ki a bal sarkot (0-3), majd még a szünet előtt Al-Sheraji is feliratkozott a gólszerzők közé (0-4), aki akár duplázhatott is volna, de másodszor Zábráczki kifogott rajta.

A szünetben meghúzott kettős csere jótékony hatással volt a hazaiak játékára. Felbátorodtak a fiatalok, néhány perc alatt többször eljutottak a kapuig, mint előtte összesen. Azonban egy kontra végén Trencsényi talált be újból (0-5), és ez újra lendületbe hozta a látogatókat, akik hamarjában a hatodikat is meglőtték Szabó révén (0-6), aki még a hajrához közeledve is eredményes volt, beállítva a végeredményt (0-7).

Nagy Sándor: – Ezen a napon nem voltunk azonos súlycsoportban a Debrecennel. Azt éreztem a fiúkon, hogy idő előtt lezárták az idényt, mintha valami bulifocin lettek volna, pedig az öltözőben nem ezt beszéltük meg.

A 2022/2023-as harmadosztályú szezonban mindössze 25 bajnoki pontot sikerült gyűjtenie második csapatunknak, amely a 19. pozíció megszerzéséhez volt elegendő. Ezzel sajnos búcsúztunk a harmadosztályú bajnokságtól. A klub hivatalos közleményei a kialakult helyzettel kapcsolatban a jövő hét folyamán várhatók.