Békéscsaba 1912 Előre II. – DEAC

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 225 másodperc.

NB III. Keleti csoport 2021/2022. 13. forduló

2-1 (2-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. október 20. (szerda) 13:00 óra

Játékvezető: Nagy Attila László

Asszisztensek: Molnár Alex, Juhász László

Békéscsaba: Apró Ármin, Fazekas Lóránt, Czvalinga Áron, Ilyés Tamás, Váradi Ádám, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Zvara Levente Mátyás, Szabó Zsombor, Hodonicki Márk, Zelik Csaba. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Farkas Ádám, Bukor Zoltán Márk, Styecz Bence, Tóth Péter, Balog Zsolt, Szabó Csaba.

DEAC: Tóth Dániel, Sárosi Norbert, Sándor Tamás, Bereczki Dániel, Spitzmüller István, Trencsényi Bence, Soltész János, Jankelic Iván, Lakatos Benjámin Csaba, Virág Ákos Márk, Orosz Marcell. Cserék: Ratku Ábel Roland, Oliver Tochukwu Onyebuchi Toboy, Szabó János, Gaczella Robert Michael, Al-Sheraji Rauf Mohamed, Szabó Kornél Sándor, Bidzilya Anton, Székely Dávid.
Vezetőedző: Sándor Tamás

Gólszerzők: Oláh Ákos (21. perc), Ilyés Tamás (47. perc), Al-Sheraji Rauf Mohamed (88. perc).

Sárga lapok: Szabó Zsombor (30. perc), Soltész János (41. perc), Bereczki Dániel (43. perc), Váradi Ádám (54. perc), Lakatos Benjámin Csaba (55. perc), Sárosi Norbert (66. perc), Zvara Levente Mátyás (82. perc), Gaczella Robert Michael (82. perc), Brlázs István Gábor (84.perc), Zelik Csaba (89. perc), Styecz Bence (90. perc).

A debreceniek kezdettől próbálták nyomás alá helyezni a hazaiakat. Ez a presszió bizonyos időszakonként működött, olykor azonban meg tudtak iramodni a gyors csabai támadók. A 21. percben megszerzett vezető találat is egy ilyen kontra eredménye volt, amit Hodonicki és Ilyés végletekig kijátszott, így Oláh Ákosnak már nem volt nehéz dolga kapuba juttatni a játékszert, 1–0. Válaszul nyomban egalizálhatott volna Bereczki, de közeli lövését Apró bravúrral szögletre ütötte. Néhány perc múltán újabb kapusbravúrra volt szükség hazai oldalon, de azután visszatért a meccs a korábbi medrébe. Mindkét csapat becsülettel küzdött, a debrecenieket időnként túlságosan is elkapta a hév. A félidő végén Jankelic lövése okozott riadalmat, de Apró újabb bravúrt bemutatva kitolta a felső sarokra tartó labdát.

Milyó Pál

Góllal kezdte a második játékrészt a Békéscsaba. A 47. percben a tizenhatos előterében Váradi kanalazott Oláh elé, aki jobbról a még kedvezőbb helyzetben lévő Ilyéshez játszott élesen keresztbe, a támadó pedig a kapu torkából nem hibázott, 2–0. A folytatásban is a házigazdák voltak lényegesen veszélyesebbek, hiába cserélte le a DEAC gyakorlatilag a komplett csatársorát. Becsülettel mentek a debreceniek, de nem volt meg bennük annyi plusz, hogy feltörjék a szervezett csabai védelmet. A végjátékra térfelükre szorultak a házigazdák, jött is a szépítés, mert a csereként beálló Al-Sheraji jól eltalált lövésével szemben nem volt sansza Aprónak. Emiatt maradtak izgalmak a meccs utolsó pillanataira, de a Lilák kezéből nem csúszott ki a megszolgált győzelem.