A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. május 22. (vasárnap) 11:00 óra

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Asszisztensek: Bereczki Bence, Juhász Szabolcs Olivér

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Czvalinga Áron, Kasik Ákos, Sipaki Patrik Martin, Styecz Bence, Korógyi Szabolcs, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Szabó Zsombor, Zelik Csaba, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Zahorán Áron, Bacsa Krisztián, Cservenák Csaba, Mágocsi Bence, Marik Soma.
Edző: Mészáros Márk

Hajdúszoboszló: Mészáros Dávid, Kis Szabolcs, Kónya Csaba, Lénárt Gergő József, Máté János, Csiki Norbert Ferencz, Szabó Lajos Mátyás, Berdó Péter, Vincze Ákos, Barnucz Gergő, Sütő Balázs. Cserék: Bánhegyi Zoltán, Baranyi Levente, Fenyőfalvi Csaba, Domonkos Szabolcs, Szathmári Zsolt, Fehér Attila, Drobina Martin Dominik.
Vezetőedző: Csillag László

Gólszerzők: Csiki Norbert Ferencz (7. perc), Kis Szabolcs (10. perc), Szabó Zsombor (32. perc), Varga Tamás Károly (39. perc), Szabó Lajos Mátyás (50. perc), Máté János (58. perc), Lénárt Gergő József (81. perc).

Sárga lapok: Szabó Zsombor (61. perc), Kasik Ákos (79. perc), Barnucz Gergő (91. perc).

Nézőszám: 80

A bajnoki év utolsó hazai mérkőzésén nem sikerült pontot szereznie a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapatának, amely vasárnap az élmezőnyhöz tartozó Hajdúszoboszlóval nem bírt.

A vendégek szemszögéből nem is indulhatott volna jobban a mérkőzés, hiszen már az elején tetemes előnyt szereztek a megilletődött házigazdákkal szemben. A 7. percben Czinanó még bravúrral ütött ki egy rátűzött labdát, de a kipattanó Csiki elé került, aki nem hibázott (0-1). Három perccel később Kis Szabolcs átlövésével szemben bizonyult kiszolgáltatottnak a csabai hálóőr (0-2). Szerencsére a hazai fiataloknak ez sem szegte a kedvüket és magukra találtak, így 32. percben Szabó Zsombor fejesével a szépítés is összejött számukra (1-2). A 39. percben újabb szép hazai gólnak tapsolhatott a publikum: Varga Tamás a tizenhatos bal csücskéről zúdított pontos lövést Mészáros kapujába (2–2).

A második félidő ismét a hajdúságiak számára indult jobban. Szabó Lajos az 50. percben a tizenhatos előteréből küldött lapos lövést a hosszú sarokba (2-3). Nem sokkal később Máté szabadrúgása is utat talált Czinanó kapujába (2–4). A folytatásra ismét rendezte sorait a Békéscsaba, de a próbálkozásai ellenére elmaradt a gólszerzés, a 81. percben pedig le is zárult a meccs érdemi része, miután Lénárt váratlan lövése, Czinanót is meglepve landolt a kapu közepében (2-5).

Mészáros Márk: – Az elején kapott két elkerülhető gól megzavart minket. Úgy gondolom, hogy a mezőnyben partiban voltunk ellenfelünkkel, ami helyzetekben a félidő végére gólokban is megmutatkozott. Rosszkor jött a szünet, ami kizökkentett bennünket, onnan pedig már nem volt meg az a plusz a csapatban, amivel fordítani tudtunk volna.