Időpont: 2016. január 21. (szombat) 11:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (műfüves pálya)

Játékvezetők: Takács Tamás, Albert István, Buzás Balázs.

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Fehér Zsolt, Spitzmüller István, Nascimento de Oliveira Fabio, Oláh László Dávid, Bényei Balázs, Juhász György, Nagy István, Pilán Márkó. Cserék: Máthé Gábor, Babinyecz Balázs, Kmetykó Kevin, Beszterczei Attila, Tóth Dániel, Szalai Dániel.

Hódmezővásárhely: Bordás Dániel, Kormányos Kolos, Kökény Tamás, Tóth Imre, Mezei Olivér, Pataki Zsolt, Bartyik Norbert, Máté Péter, Végh Ariel, Tóth Attila, Puskás Zoltán. Cserék: Szabó Marcell, Tóth József, Szarvas József, Szabó Dávid, Darida Ádám, Fátyol Szilárd, Bartyik Roland.
Vezetőedző: Major László

Gólszerzők: Pilán Márkó (16. perc), Tóth Dániel (70. perc).

line_purple

Gyakorlatilag végig uralva a mérkőzést, esélyt sem adva a vendégeknek abszolválta második felkészülési mérkőzését első csapatunk, egy nappal az edzőtáborozás megkezdése előtt.

Alig-alig ért fel a Vásárhely a csabai tizenhatosig és Ribánszki kapusnak is rendesen melegítenie kellett magát, hogy unalmában ne fázzon meg a mínusz négy fokos hidegben. A két kezünkön meg lehet számolni, hányszor kellett játékba avatkoznia, bár ebből kétszer bravúrra volt szükség ahhoz, hogy ne tudjanak szépíteni a vendégek. Ehhez természetesen kellett a Kelemen, Fabio, Bagi és Fehér által felállított stabil védelmi vonal – akik szürke eminenciásként, ezúttal is kiválóan semlegesítették a sárga-kék mezesek próbálkozásait.

Az első negyedóra végén, a már több alkalommal bizonytalankodó Bordás kapust Pilánnak sikerült hibára kényszerítenie, a kipattanó labdát Nagy István szerezte meg, majd higgadtan passzolta vissza társának, aki akadálytalanul továbbította a pettyest a hálóba: 1-0.

A folytatásban is nyomott az előre, Pilán és Bényei előtt is adódtak lehetőségek, Bagi is lelkesen húzódott előre és beadásaival többször is zavart keltett a vásárhelyi védelemben. Ennek ellenére az első játékrészben már nem változott az eredmény.

A második félidőre Major mester cseréket eszközölt, megpróbálva ezzel frissíteni a némileg fáradt és talán a szokásosnál álmosabban mozgó csapatát. Nem sikerült a megújulás és szinte teljesen beszorultak, egy kapura focizhattak a Lilák. Zoran Spisljak a 62. percben – mint utólag kiderült – nyerő cseréket hajtott végre, hiszen Beszterczei Attila és Tóth Dániel kapott játéklehetőséget. A fiatalok nem sokat tétlenkedtek, a 70. percben eldöntötték a meccset – mintaszerű, pontos kényszerítőzéssel játszották tisztára magukat, majd Tóth kíméletlenül értékesítette a lehetőséget: 2-0.

A folytatásban is fegyelmezetten játszott a Csaba, Nagy István kitűnően irányította társait. A hajrában mindkét csapat megpróbált még változtatni az eredményen, de az már nem változott.

Zoran Spisljak: – Ez volt a második felkészülési mérkőzésünk, ahol ismét a fizikális terhelésen volt a hangsúly. Persze, az eredményre is igyekeztünk figyelni, de jelen pillanatban nem ez a lényeg. Végig mi irányítottuk a mérkőzést, sokszor gyakorlatilag egykapuztunk – látszott az osztálykülönbség, így egy pillanatig sem volt kétséges, hogy ki nyeri ezt a találkozót. A csapat jól játszott, szép támadásokat vezettünk, sok lehetőséget dolgoztunk ki és két szép gólt rúgtunk. Sok futás, beindulás, passz és összjáték – ez lehetne a mai meccs szummázása. Fegyelmezetten és az utasításokat betartva tudtunk focizni, volt aki már kilencven percet. A találkozó maximálisan elérte a célját.

Major László: – Egész héten két edzéssel készültünk, úgyhogy hétvégére némileg elfáradtunk. Szerdán játszottunk a SZEOL ellen és csak 16-17 játékossal számolhatok egyelőre, így érthető ha nem voltunk túl frissek. Védekezésben már nagyjából rendben vagyunk, de támadásban egyelőre még nem jutunk el oda, hogy eredményesek tudjunk lenni. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy jó helyen van most a Vásárhely – az NB3-ban az ötödik helyen – és nagyon kellett ez a Békéscsaba elleni mérkőzés. Az Előre egy kicsit más minőséget képvisel, ez meg is látszott.