A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 305 másodperc.

A belépés ingyenes és az 1-es, 4-es, valamint 5-ös számú kapun keresztül is lehetséges. A ligetben található 3-as számú kapu ezúttal zárva lesz.

Időpont: 2023. július 1. (szombat) 11:00 óra

Játékvezető: Szántó Simon

Asszisztensek: Jakab József, Jávorka Eliza

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Albert István, Bora György, Mikló Roland, Futó Zsombor, Pintér Norbert, Ilyés Tamás, Máris Dominik, Sármány Kristóf, Busa Bence. Cserék: Krnács Richárd, Fazekas Lóránt, Babinyecz Balázs, Zabari Dávid, Hodonicki Márk, Zvara Levente Mátyás, Pap Szabolcs, Oláh Ákos, Szendeff Bence, Zádori Krisztián, Kuzma Hunor, Somogyi Pál.
Vezetőedző: Csató Sándor

Füzesgyarmat: Zsibrita Gergő, Sós Tamás, Urbanovszki Krisztián, Szabó Bence, Kiss Szabolcs, Bódis István Norbert, Achim Sebastian, Popescu Gheorghe, Csáki Dávid, Lukács Zsombor, Hadnagy Bence. Cserék: Jámbor Nándor László, Kurucz János Géza, Pálfi Máté, Pákozdi András, Juhász Gábor, Csaplár Bence, Hoffmann Dávid, Virág Tamás, Fildan Calin, Pohl Roland, Győrfi György.
Vezetőedző: Szabados Tamás

Gólszerzők: Albert István (4. perc), Pintér Norbert (11. perc), Ilyés Tamás (29. perc), Zvara Levente Mátyás (61. perc), Pap Szabolcs (69. perc), Zádori Krisztián (79. perc), Oláh Ákos (84. perc).

Nézőszám: 260

A Békéscsaba négy próbázóval, de közel sem teljes kerettel kezdte a találkozót, hiszen Bacsa, Szabó, Horváth, Váradi, Kóródi, Farkas Márk és Marik jelenleg még nem bevethető. A 4. percben Futó szöglete után a vendég kapus még védeni tudott, a kipattanót viszont Albert helyezte a hálóba (1-0). A 10. percben Kiss és Popescu összjátékát követően Póser kapus védett. A 11. percben egy labdaszerzést követően Pintér lőtte ki a jobb felső sarkot (2-0). A 15. percben kényszerű csere a vendégeknél, Lukács Zsombor helyett Virág Tamás lépett pályára. A 23. percben a nagy meleg miatt ivószünetet rendelt el a játékvezető. A 26. percben Sármány beadása után Pintér lőhetett szabadon, de mellé ment a löket. Egy perccel később Ilyés próbálkozhatott, de a labda elakadt a védőkben. A 29. percben egy beadást követően Zsibrita kapus éppen Ilyés elé öklözte a labdát, aki könyörtelenül értékesítette a lehetőséget (3-0). Fél óra játék után Krnács kapus is lehetőséget kapott, Póser Dánielnek ma ennyi jutott. A 35. percben Komáromi elé került a labda, amit kapásból rálőtt, Zsibrita vakon volt, csak szerencsével tudott hárítani. A 41. percben Pintér szabadrúgására Albert érkezett, aki csak pár centivel maradt le. A 43. percben Máris adott be a szélről, Sármány lőhetett ismét kapásból, de a labda a kapus lábáról kipattant. Majd egy perccel később már a túloldalon adódott lehetőség és Krnács kapusnak kellett megküzdeni a labdáért.

Békéscsaba 1912 Előre - Füzesgyarmati SK 7-0 (3-0)

A második játékrészre komplett sorcserével jöttünk ki, így a mai napon minden egészséges játékosunk – kivéve a kapusokat – 45-45 perc mérkőzés terhelést kapott. A hőmérséklet növekedésével egyenes arányban csökkent az aktivitás a pályán, így a félidő elején jóval szerényebb iramot diktáltak a csapatok. Zvara és Szendeff előtt több lehetőség is adódott, de kimaradtak a helyzetek. A 60. percben Zádori lőtt kapásból, de elakadt a védőkben a játékszer. A 60. percben Somogyi kapus Krnács Richárdot váltotta. A 61. percben Zvara gondolt egyet és távolról kilőtte a jobb alsó sarkot (4-0). A 67. percben a vendégek mestere öt játékost cserélt, hiszen a gyarmatiak is igyekeztek mindenkinek lehetőséget adni. A 69. percben Oláh tört előre, majd Pap Szabolcs szerzett labdát és a tizenhatoson belülről két csel után a kapuba helyezett (5-0). A 70. percben ivószünet szakította meg a játékot. Az eredményességen felbuzdulva a 74. percben is Pap próbálkozott, lövése azonban fölé szállt. A 75. percben Hoffmann lőtt kapura, így az unatkozó Somogyi kapusnak is össze kellett koszolnia a szerelést. A 77. percben Szabados mester még egyet cserélt, hogy az utolsó negyed órára frissítsen. A 79. percben egy hazai szöglet után még Zádori is betalált (6-0). Ezt követően még két gyarmati cserét láthattunk, de gyakorlatilag ettől sem változott túlságosan a játék képe. A 84. percben Oláh tört ismét kapura, próbálkozását ezúttal siker koronázta (7-0). A 89. percben ápolás miatt állt a játék, majd egy szabadrúgásból Hadnagy kísérletezett, lövése azonban jócskán fölé szállt.

Összességében elmondható, hogy bár a felkészülés elején jár mindkét együttes, az eredménnyel szinkronban játékban is osztálykülönbség mutatkozott a mai napon.