A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 475 másodperc.

A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. április 28. (szerda) 18:00 óra

Békéscsaba: Krnács Richárd, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Kovács Ádám Tibor, Hodonicki Márk, Lukács Raymond Barna, Bora György, Horváth Péter, Kasik Ákos, Paudits Patrik. Cserék: Laky László, Gránicz Patrik, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Tóth Péter, Styecz Bence, Sipaki Patrik Martin.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

DVSC: Gróf Dávid Attila, Kinyik Ákos, Ferenczi János, Bárány Donát, Dzsudzsák Balázs, Poór Patrik Péter, Bódi Ádám, Bévárdi Zsombor, Varga József, Baráth Péter, Szécsi Márk. Cserék: Kosicky Tomas, Pávkovics Bence Gábor, Ugrai Roland András, Talpalló Norbert Lajos, Haris Attila, Bényei Ágoston András, Sós Bence, Kusnyir Erik, Tischler Patrik, Korhut Mihály.
Vezetőedző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Szécsi Márk (26. perc), Bévárdi Zsombor (49. perc), Lukács Raymond Barna (51. és 68. perc), Paudits Patrik (59. és 78. perc), Kinyik Ákos (76. perc), Dzsudzsák Balázs (82. perc).

Sárga lapok: Preisinger Sándor (44. perc),  Kinyik Ákos (50. perc), Bárány Donát (62. perc), Gróf Dávid Attila (68. perc), Krnács Richárd (83. perc), Bódi Ádám (86. perc).

Kelet-magyarországi rangadóval folytatta szereplését a Békéscsaba a labdarúgó NB II-ben. Az Előre az elmúlt három mérkőzését elveszítette, így nem várta jó előjelekkel a találkozót. Preisinger Sándor vezetőedző már számíthatott Farkas Márk játékára a védelem tengelyében, azonban továbbra is nélkülöznie kellett sérülés miatt Hursán Györgyöt, Mészáros Márkot, Pilán Márkót, Máris Dominiket, Király Patrikot és Babinyecz Balázst. A Debrecennél a Huszti Szabolcs-Toldi Gábor edzőpáros a válogatott játékosok közül kezdőbe nevezte Dzsudzsák Balázst, Varga Józsefet, Bódi Ádámot és Gróf Dávidot, míg Korhut Mihály és Ugrai Roland a kispadon kapott helyet.

Fotó: Imre György

A hagyományos lila-fehér felszerelésben pályára lépő Békéscsaba kezdett veszélyesebben. Az első percben Kovács Ádám cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd legurította a labdát Hodonicki Márknak, de a fiatal középpályás nem találta el a labdát. A 3. percben Horváth Péter beadása okozott némi zavart, de a debreceniek tisztáztak Paudits Patrik elől. A 17. percben Bárány Donát lőhetett tizennyolc méterről, de ez Krnács Richárdnak nem okozott gondot. A 22. percben megszerezhette volna a vezetést a DVSC, a játékvezető azonban les címén visszafújta Bárány találatát. A 26. percben már a játékvezető sem mentette meg a góltól a Csabát: Bódi Ádám indította a támadással felfutó Ferenczi Jánost, akinek a remekül középre tett labdáját Szécsi Márk gólra váltotta (0–1). Két perccel később Szécsi duplázhatott volna, de Krnács hatalmasat védett. A 32. percben kényszerű cserét hajtott végre a Békéscsaba, a sérült Kitl Miklós helyére Styecz Bence érkezett, aki rögtön lövéssel próbálkozott, de nem találta el a kaput. Pillanatokkal később Lukács Raymond helyzetbe került, de lövése lecsúszott a bal lábáról. A 44. percben a hazaiak vezetőedzője, Preisinger Sándor kapott sárgát reklamálás miatt.

A második játékrészt csabai oldalon Kasik Ákos sem tudta folytatni sérülés miatt, helyére Fazekas Lóránt állt be a szünetben. A 46. percben Bévárdi Zsombor próbálkozott, de a hazai kapus fölé öklözte a labdát. Az 50. percben Bévárdi Zsombor ballábas lövése Bora György fejéről a kapuba pattant, ezzel megduplázva a vendégek vezetését. (0–2). Sokan azt gondolhatták, hogy ekkor eldőlt a mérkőzés, de mégsem így történt! Az 51. percben Kinyik Ákos buktatta a tizenhatoson belül Lukácsot, ami büntetőt ért. A múlt heti fordulóhoz képest ezúttal Lukács Raymond értékesítette a tizenegyest, ezzel megszerezve szezonbeli nyolcadik találatát (1-2). Az 59. percben Lukács indította Hodonickit, aki az ötös sarkán helyezkedő Paudits Patrik fejére ívelte a labdát, a támadó egyenlített (2–2). A 61. percben Krnács tolta kapufára Dzsudzsák Balázs 30 méteres szabadrúgását, majd a kontrából Paudits került gólhelyzetbe, azonban Gróf ezúttal hárított. A 71. percben Bódit ugratták ki, Krnács azonban bravúrral hárított, majd Ugrai veszélyeztetett, de kimaradtak a ziccerek. A 67. percben Gróf kaszálta el Lukács Raymondot, ezzel újabb tizenegyeshez jutott az Előre, a sértett ismét higgadtan értékesítette a büntetőt, megfordítva a találkozót (3–2)! A 75. percben a csabai nevelésű Ugrai tekerését ismét a hazaiak hálóőre hárította látványos mozdulattal. Egy perccel később már nem hibázott a DVSC, Kinyik Ákos közelről fejelt a kapuba (3–3). A 79. percben ismét vezetést szerzett az Előre: Horváth Péter szögletből ívelte be a labdát, amit Paudits Patrik a kapuba bólintott Gróf Dávid hibájának is köszönhetően, a támadó hetedszer volt eredményes a bajnokságban (4–3). Itt sem volt vége még a fordulatoknak: a 82. percben Dzsudzsák Balázs távoli lövésével egyenlített a Debrecen (4–4). Az ötperces hosszabbításban Dzsudzsák beadása után Bévárdi majdnem megszerezte csapata ötödik gólját, de a labda a kapufára pattant. A túloldalon Horváth lőtt ballal, Grófnak kellett vetődnie.

Az eredmény már nem változott, fordulatokban gazdag, izgalmas összecsapáson végül 4–4-es döntetlen született. A Békéscsaba maradt a 14. pozícióban, míg a Debrecen továbbra is a második helyen áll.

Preisinger Sándor: – Az első félidőben nem voltunk kellően agresszívak, de a szünetben változtattunk. Más felállásban jöttünk ki, ez jobban működött és a gólok is megérkeztek. Kicsit hiányérzetem van, mert a negyedik gólnál jóideje feküdt a földön a játékosunk, ott korrektebb lett volna, ha kirúgják a labdát, de sajnos nem így történt. Egy nagyszerű csapattal játszottunk, nem véletlen, hogy ennyi korábbi válogatott játékos van a soraikban. Ezen a meccsen felnőttük a Debrecen szintjére.

Toldi Gábor: – Az első félidőben és a második elején is az történt, amit terveztünk. De újra előjött, ami már többször ebben a szezonban: a Lokinak saját maga a nagy ellenfele, hiszen könnyed gólokat kaptunk, rendkívül nagy hibákat követtünk el. Vérszemet kapott a Békéscsaba és futnunk kell az eredmény után. A realitás az, hogy kihoztunk belőle egy 4-4-es döntetlent. Közönségszórakoztató mérkőzés volt, bár számunkra nem volt az. Amíg ilyen elemi hibákat követünk el, addig bizony nem érdemlünk győzelmet.