A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 254 másodperc.

MOL Magyar Kupa 2021/2022. 3. forduló

3-0 (2-0)

A BELÉPÉS INGYENES, TEHÁT NEM SZÜKSÉGES BELÉPŐJEGYET VÁLTANI A MÉRKŐZÉSRE!

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. szeptember 18. (szombat) 19:00 óra

Játékvezető: Katona Balázs

Asszisztensek: Garai Péter, Juhász László

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Kitl Miklós, Gránicz Patrik, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Máris Dominik, Fazekas Lóránt, Bora György, Horváth Péter, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Laky László, Nagy Sándor, Mészáros Márk, Ilyés Tamás, Király Patrik, Sipos Gábor, Albert István, Hodonicki Márk, Varga Szabolcs.

Dorog: Tulipán Ákos, Nagyházi Dávid, Hajdú Roland Gábor, Pálinkás Gergő János, Szedlár Zoltán, Dlusztus András, Nyíri Vince Tóbiás, Izing Martin Ferenc, Zabari Dávid, Szerencsi Miklós, Lőrincz Attila László. Cserék: Belányi Balázs, Kárász Krisztián, Iszák Dominik, Oldal Tibor, Papp Máté, Józsa Marcell Ádám, Pohner Zsolt, Tomás Lénárt.
Vezetőedző: Fenyvesi László

Gólszerzők: Máris Dominik (10. perc), Gránicz Patrik (31. perc), Nikola Pantovic (51. perc).

Sárga lap: Hodonicki Márk (79. perc).

Nézőszám: 570

A legjobb 32 között a Békéscsaba

Centenáriumi kupaszezon előtt áll a Békéscsaba, hiszen éppen száz évvel ezelőtt, az 1921/22-es idényben szerepelt először a  Magyar Kupában. Az idei kiírás legjobb 64 csapata között ezúttal egy másik nagymúltú klub, a Dorogi FC volt az ellenfél. Az előjelek inkább a vendégeknek kedveztek, hiszen a bajnokságban még nyeretlen a Békéscsaba és az utolsó előtti helyen szerénykedik a tabellán, a dorogiak ezzel szemben nagyszerűen rajtoltak, hiszen csak négy pont választja el őket a dobogótól.

A mérkőzés első helyzete a fehérmezes Előre előtt adódott a 8. percben, amikor Máris Dominik beadása után Nikola Pantovic kapásból a bal kapufa mellé lőtt. A Békéscsaba a 10. percben a következő lehetőségét már gólra váltotta: Horváth Péter átadása után Máris Dominik gurított kapásból a kapu közepébe (1–0). A viharsarkiak még az első félidőben megduplázták az előnyüket: a 31. percben Gránicz Patrik higgadtan értékesítette a kontratámadásból kialakult helyzetet (2–0). Három perccel később Pantovic lőtt távolról, de ez nem okozott különösebb veszélyt a vendég kapura.

A második játékrészt is jobban kezdte a Békéscsaba: Máris cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de már csak szabálytalanul állította meg a védő, így a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Nikola Pantovic higgadtan értékesítette, aki ezzel megszerezte idei első találatát a szezonban (3–0). A dorogiak első kaput eltaláló lövésére egészen a 74. percig kellett várni, azonban Czinanó Áron könnyedén hárított. A 84. percben Hajdú Roland távolról vette célba a csabaiak kapuját, de a hazaiak hálóőre magabiztosan védett. A 86. percben a csereként beállt Hodonicki Márk keresztlabdája után Horváth lőhetett kapura, de a szintén csereként pályára lépő Belányi Balázs kapus védett. Az eredmény a továbbiakban nem változott, a Békéscsaba magabiztosan nyert és bejutott a legjobb 32 közé. Az Előre idei első győzelmét aratta, ami egyben a visszatérő Schindler Szabolcs első sikere is. A vezetőedző három meccse irányítja újra a lilákat.