A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 282 másodperc.

A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. április 4. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Varga Gábor, Szilágyi Norbert

Békéscsaba: Krnács Richárd, Nagy Sándor, Szabó Péter, Máris Dominik, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Kovács Ádám Tibor, Hodonicki Márk, Bora György, Horváth Péter, Paudits Patrik. Cserék: Laky László, Farkas Márk, Kitl Miklós, Mészáros Márk, Fazekas Lóránt, Lukács Raymond Barna, Tóth Péter, Styecz Bence, Kasik Ákos.
Asszisztens edző: Tököli Attila

DEAC: Zöldesi Illés, Papp Ferenc, Sárosi Norbert, Rezes László, Spitzmüller István, Bényei Balázs, Kiss Bence János, Zachán Péter, Nagy Zoltán, Kundrák Norbert, Orosz Marcell. Cserék: Urbán Gergely József, Váradi László, Sidibe Ibrahima, Nikitscher Tamás, Nagy Krisztián, Kenderesi Dávid.
Vezetőedző: Sándor Tamás

Gólszerzők: Bora György (59. perc), Király Patrik (62. perc), Paudits Patrik (69. perc).

Sárga lapok: Király Patrik (24. perc), Orosz Marcell (33. perc), Sárosi Norbert (36. perc), Babinyecz Balázs (45. perc), Máris Dominik (85. perc), Sidibe Ibrahima (91. perc).

Gyakorlatilag tíz perc alatt döntöttük el a mérkőzést

Fotó: Such Tamás

59. perc: Király szöglete után Paudits csúsztatta meg a labdát, és a berobbanó Bora közelről a hálóba passzolt, 1–0.

62. perc: Király Patrik volt ismét a főszereplő, aki 22 méterről végzett el szabadrúgást, erős lövése a jobb kapufáról vágódott a bal sarokba, 2–0.

69. perc: Horváth Péter adott nagyszerű labdát az üresen hagyott Márisnak, aki mellel levette és lőtt, Zöldesi kitenyerelte, de Paudits közelről a hálóba pofozta a labdát, 3–0.

Az első pillanattól fogva támadólag lépett fel a Békéscsaba, az első tíz percben legalább három olyan helyzet is akadt, amiből gólt szerezhetett volna a hazai együttes. Később kijött a sündisznóállásából a DEAC, több alkalommal is eljutott az Előre kapujáig, ám vagy a magabiztosan védő Krnács Richárd, vagy a védelem tisztázott. Ha azonban a félidő közepén Rezes jobban koncentrál, könnyen bajba kerülhetett volna a házigazda. A játékrész hátralévő perceiben is iramos focit láttunk, de nem született gól.

Ha lehet, még nagyobb lendülettel kezdte a második negyvenöt percet a Békéscsaba, nem is váratott sokáig az első találat, amit két perc múlva Király Patrik látványos szabadrúgásból szerzett gólja követett. Nem kényelmesedett el a hazai együttes és nem sokkal ezután az egész mérkőzésen nagyon aktív Paudits Patrik révén jött a harmadik találat. A sokkból nem tért magához a sereghajtó, a lilák pedig már nem tudtak újra eredményesek lenni.

Tököli Attila: – Már az első félidőben is megvolt a lehetőségünk arra, hogy eldöntsük a mérkőzést, de ez csak a másodikban sikerült. Ez ugyanolyan öröm, mintha az elsőben jött volna össze. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy öt perc alatt eldöntsünk egy meccset, utána pedig örömfoci van, meg kellett dolgozni ezért a győzelemért és a srácok mindent megtettek azért, hogy megnyerjük a mérkőzést.

Sándor Tamás: – Hatvan percig jó teljesítményt tudtunk nyújtani annak ellenére, hogy a kezdőcsapatból nyolc ember tudott végig edzeni a válogatott szünet alatt. Volt, aki csak szombaton csatlakozott a csapathoz, tehát nehéz helyzetben voltunk. Ha a legjobb csapatunkkal jövünk el valószínű, hogy akkor is elveszítettük volna a mérkőzést, mentálisan elég gyenge teljesítményt tudunk nyújtani idegenben.

Készítette: Békéscsabai Médiacentrum Kft.