A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 297 másodperc.

Békéscsaba 1912 ElőreCS Socodor

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

8-1 (4-0)

A belépés ingyenes és a 4-es, valamint 5-ös számú kapun keresztül is lehetséges. A körgát oldalán a büfé nyitva, élő közvetítés viszont nem lesz ezúttal.

Időpont: 2024. február 3. (szombat) 11:00 óra (CET)

Helyszín: Kórház utcai Stadion (műfüves pálya)

Játékvezető: Hajdú Dávid

Asszisztensek: Zsótér Róbert, Zahorecz Roland.

Békéscsaba: Póser Dániel, Bora György, Albert István, Hodonicki Márk, Mikló Roland, Zvara Levente Mátyás, Farkas Márk, Komáromi Csongor, Tóth Máté, Zádori Krisztián, Ilyés Tamás. Cserék: Krnács Richárd, Óvári Balázs, Kóródi Nándor, Mihály Bálint, Kuzma Hunor, Hulicsár Máté, Sármány Kristóf.
Vezetőedző: Csató Sándor

CS Socodor: Mucha Lucian, Chis Damian, Pele Mario, Toca Bogdan, Todinca Ionut, Şerengău Andrei, Mintaș Florin, Covaci David, Ciornei Alin, Daina Vlad, M. Paul. Cserék: Popa Rares, Turcus Laurentiu, Florea Sorin, Lezeu Petru.
Vezetőedző: Tiberiu Darazs

Gólszerzők: Ilyés Tamás (4. perc), Zádori Krisztián (5. és 24. perc), Mikló Roland (45. perc), Kóródi Nándor (48. perc), Mintaș Florin (59. perc), Sármány Kristóf (66., 79. és 82. perc).

Szikrázó napsütés, szinte kora tavaszi időjárásban kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Ilyés Tamás már gólt szerezhetett volna, de két egységgel később már a hálóban landolt a labda (1-0). A gyors gólt követően igyekeztünk még nagyobb nyomást helyezni a székudvari kapura és Zádori egy formás támadás végén gólra is váltotta az újabb lehetőséget (2-0). Ezzel gyakorlatilag megadtuk a meccs alaphangját és a folytatásban nyugodtan lehetett próbálgatni a támadás építéseket. Hol jobb oldalon, hol pedig a másikon vezettük az akciókat, a hazai térfélre csak elvétve került a labda. A 10. percben Mikló sokadik mintaszerű beadására Ilyés érkezett jó ütemben, az újabb gólt viszont leshelyzet miatt érvénytelenítette a játékvezető. Egy perccel később Daina Vlad a gólvonalról rúgta ki a labdát, így egy újabb bekapott góltól mentette meg csapatát. A jelentősebb hátrány ellenére sem akart taktikáján változtatni a piros-fehér alakulat, továbbra is próbáltak védekezni és az esetleges labdaszerzésekből kontrákat vezetni, melyeket védelmünk könnyűszerrel semlegesíteni tudott. Mindenképpen illik megemlíteni, hogy igen sportszerű mederben folyt a találkozó, a 24. percben kellett először a sípjába fújjon a játékvezető, és a számunkra megítélt szabadrúgást Zádori váltotta gólra (3-0). A 25. percben cserélt a Székudvar: Daina Vlad helyett Lezeu Petru folytatta. Az első vendég lehetőségre a 31. percig kellett várni, amikor Covaci David vihette a kapunkra a labdát, végül a csabai védők utolérték és kiszorították. A 41. percben Zádori felírhatta volna harmadik gólját is, de fejese néhány centivel elkerülte a kaput. A 42. percben még Ilyés előtt adódott egy ajtó-ablak lehetőség, de Mucha Lucian kapus bravúrral védett. A 45. percben Mikló megunta a beadásokat és inkább kapura lőtt, ami pontot is tett az első játékrészre (4-0).

Békéscsaba 1912 Előre - CS Socodor 8-1 (4-0)

A félidőben Csató mester az összes cserepadon helyet foglaló játékosunkat harcba küldte, így mindenki játéklehetőséghez jutott. Ott folytatódott a mérkőzés menete, ahol pár perccel ezelőtt befejeződött, hiszen a 48. percben Hulicsár beadását Kóródi passzolta a kapuba (5-0). Az 55. percben Kuzma állított meg egy székudvari támadót szabálytalanul, a jogosan megítélt szabadrúgás viszont nem jelentett veszélyt kapunkra. Négy perccel később szinte ugyanonnan végezhettek el pontrúgást a vendégek, mint az előző alkalommal, ezután viszont sajnos nem sikerült kihozni a labdát és Mintaș Florin megszerezte a szépítő gólt (5-1). A 65. percben Sármány is gólt szerezhetett volna, de a sokadig leshelyzet miatt ez a találat sem volt érvényes. Egy perccel később viszont már semmi sem mentette meg a vendég kaput, a hatodik gólunk szerzője Sármány Kristóf volt (6-1). A 70. percben a vendégek az utolsó három játékosukat is bevetették, hátha sikerül még valamit kozmetikázni az eredményen. A 79. percben egy újabb lendületes támadás végén Sármány gurította el a vendég kapus mellett a labdát (7-1). A 82. percben Sármány mesterhármast ért el, hiszen Mihály Bálint mintaszerű átadását passzolta ismét a vendég kapuba (8-1).

Csató Sándor: – Az elején berúgtuk a helyzeteinket és onnan már könnyű játékot tudtunk bemutatni. Remélhetőleg ezt a trendet az erősebb csapatokkal szemben is tudjuk majd tartani. Nehéz héten vagyunk túl, távol járunk még a csúcsponttól, így a mai ellenfél ennek szellemében éppen megfelelt.