A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 299 másodperc.

Békéscsaba 1912 ElőreCS Socodor

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

6-0 (1-0)

IDŐPONTVÁLTOZÁS!

A belépés ingyenes és az 1-es, 4-es, valamint 5-ös számú kapun keresztül is lehetséges. A ligetben található 3-as számú kapu ezúttal zárva lesz. A körgát oldalon a büfé nyitva, élő közvetítés viszont nem lesz ezúttal.

Időpont: 2023. július 22. (szombat) 10:00 óra (CET)

Játékvezető: Takács Tamás

Asszisztensek: Vrbovszki Pál, Jakab József

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Fazekas Lóránt, Albert István, Bora György, Kóródi Nándor, Futó Zsombor, Zvara Levente Mátyás, Ilyés Tamás, Sármány Kristóf, Zádori Krisztián. Cserék: Krnács Richárd, Mihály Bálint, Bacsa Krisztián, Váradi Ádám, Hodonicki Márk, Babinyecz Balázs, Geiger Norbert, Mágocsi Bence, Marik Soma.
Vezetőedző: Csató Sándor

CS Socodor: Mucha Lucian, Ciornei Alin, Gherhes Ioan, Pele Mario, Toca Bogdan, Turcus Teodor, Sulea Cristian, Lezeu Alexandru, Mintas Florin, Pereni Adrian, Campan Lucas. Cserék: Sirb Behiamin, Vaida Razvan, Chis Damian, Flueras Vlad, Calau Cristian, Faur Marius, Caia Eric, Covaci Ciprian, Gavrilas Iulian.
Vezetőedző: Tiberiu Darazs

Gólszerzők: Zádori Krisztián (10. és 65. perc), Geiger Norbert (60. és 69. perc), Hodonicki Márk (86. perc), Sármány Kristóf (88. perc).

Sárga lapok: Turcus Teodor (45. perc), Gherhes Ioan (59. perc).

Nézőszám: 120

A 2. percben már Ilyés és Zádori is gólt szerezhetett volna, de mindketten lesen voltak. Az 5. percre a vendégek is felébredtek, a csabai védelem határozatlanságát kihasználva többször is kapura lőtték a labdát, előbb Póser kapus, majd a védelem tisztázott. A 8. percben Zvara szöglete után ketten is szabadon fejelhettek, de kimaradt a lehetőség. A 10. percben megtört a jég: egy kapu elé belőtt labdát Zádori tudott másodjára a hálóba pofozni (1-0). A 19. percben Ilyés lőtt kapásból egy szögletvariáció végén, de blokkolták a próbálkozást. A 24. percben ivószünetet rendelt el a játékvezető, tekintettel arra, hogy az éjszakai lehűlést követően visszatért a hőség. A 32. percben Kóródi próbálkozott távolról, de többen is belevetődtek a lövésbe. A 35. percben Ilyés kapott nagyszerű labdát, de Mucha kapus jól jött ki és hárítani tudott. A félidő végén is a Békéscsaba dominált, de az eredmény már nem változott.

Békéscsaba 1912 Előre - CS Socodor 6-0 (1-0)

A szünetben Csató mester cserélt: Ilyés Tamás helyett Geiger futott ki a pályára. Darazs Tibor viszont három helyen is változtatott, amitől nyilván a játék élénkülését és eredményességét várta. A 48. percben az első valamirevaló helyzet Turcus előtt adódott, lövését Póser kapusnak kellett védeni. A folytatásban a piros-fehérek próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést és többet is birtokolták a labdát, de szerencsére különösebb eredmény nélkül. A 60. percben Geiger elé tálaltak, aki kíméletlenül bevarrta (2-0). Mindkét együttes pályára küldte szinte az egész kispadot, hogy mindenki játéklehetőséghez jusson. Ismét átvette az irányítást az Előre és hamarjában jött a harmadik találat is Zádori lövését a kapus már csak a gólvonalon belül tudta megállítani (3-0). A 69. percben Zádori indította Geigert, aki ismét betalált (4-0). A 70. és 76. perc között a még fennmaradó tartalék játékosok is pályára kerültek, így tulajdonképpen mindenki lehetőséget kapott. A 78. percben Sármány lőtt kapásból, de a labda elkerülte a székudvari kaput. A 81. percben Zvara tört be a tizenhatoson belülre és majdnem kilőtte a hosszú alsó sarkot. A 86. percben még Hodonicki (5-0), két perccel később pedig Sármány is betalált (6-0).

Csató Sándor: – Szerettük volna úgy lehozni az utolsó meccset, hogy rúgjunk akcióból gólokat. Helyzeteket tudtunk kialakítani és szép találatokat szereztünk, reményeim szerint ez a mérkőzés önbizalmat ad a csapatnak a bajnoki rajta.

Összességében elmondható, hogy a székudvariak méltó ellenfelei voltak csapatunknak, de ebben a fázisban az Előre szervezettségben, erőnlétben és játékban is jócskán felülmúlta vendégeit és megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A jövő héttől már bajnoki ritmusra váltunk, hiszen július 30-án hazai pályán fogadjuk a Hódmezővásárhely együttesét.

A Békéscsaba 1912 Előre első csapatának utolsó felkészülési ellenfele a székudvari, román harmadik ligás együttes, teljes nevén Club Sportiv Socodor. Arad megye bajnokaként az idén harcolták ki a feljutást, így gyakorlatilag harmadosztályú újoncként futnak neki a bajnokságnak. Szerdán 7-0 arányban kaptak ki a FC Bihor Oradea csapatától, így szombaton egészen biztosan mindent megtesznek majd, hogy a hétközi csorbát kiköszörüljék.