Asszisztensek: Kovács II. Gábor, Szécsényi István

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Juhász György, Pilán Márkó, Viczián Ádám, Nagy István, Gránicz Patrik, Birtalan Botond, Urbin Péter. Cserék: Mursits Roland, Spitzmüller István, Takács Péter, Tóth Dániel, Fehér Zsolt, Szalai Dániel, Ihrig-Farkas Sebestyén.

Mosonmagyaróvár: Tarczy Pál, Bohner Roland, Koszó Balázs Tibor, Deák István, Galambos Ádám, Zsirai Martin, Schmatovich Gábor, Darázs Péter, Bartus Julián, Laki Balázs, Czár Richárd. Cserék: Kostorják Zsolt, Mayer Milán, Kószás Krisztián, Balázs Richárd, Jasarevic Mahir, Németh Márk, Horváth Máté.

Góllövő: Laki Balázs (20. perc).

Sárgalapok: Szélpál Norbert (15. perc), Viczián Ádám (29. perc).

Nézőszám: 1.109

line_purple

Hazai pályán fogadta a Békéscsaba 1912 Előre a Mosonmagyaróvár csapatát a labdarúgó NB II hétvégi fordulójában. A lila-fehérek sok helyzetet kialakítottak, de gólt csak a vendégek szereztek Laki Balázs révén, így elvitték a három bajnoki pontot a Kórház utcából.

A csabaiak irányították az első percekben a meccset, a hazai együttes több bal oldali beadással is próbálkozott, de a pontosság hiányzott. Egy-egy vélt vagy valós szabálytalanság után a két kispad között pillanatok alatt feszültség és szóváltás alakult ki. A kedélyek megnyugodtak, a mosoniak ezt kihasználva kijöttek a szorításból, és Laki Balázs találatával megszerezték a vezetést (0-1). Az első játékrész utolsó harmada a Csabáé volt, de nem jött össze az egyenlítés. A 32. percben Birtalan fejelt fölé az ötösről, de ugyanezt Urbin is megtette pár perccel később. A vendégek kapusa, Tarczy is állta a sarat, Bagi szabadrúgása után és Gránicz éles szögből leadott próbálkozását követően is hárított.

A második félidőben is folytatta az offenzívát a házigazda, de a Mosonmagyaróvár masszívan védekezett. Többször a kapus vagy a blokk mentett, Birtalan, Bagi, Viczián és Gránicz is gólt szerezhetett volna, de ezen az estén nem jött össze semmi a liláknak. A csabaiak talán ha késő estig játszanak, akkor sem találnak be, így a vendégek 1-0-s győzelmet arattak a Kórház utcában.

A Csaba zsinórban második meccsén maradt nyeretlen, visszacsúszott a 7. helyre a tabellán, de csak három egység a lemaradása a 2. Kisvárdával szemben. A lilák legközelebb november 6-án Siófokon javíthatnak.

line_purple

Zoran Spisljak: – Az helyzet, hogy a mai meccsen egyszerűen nem sikerült gólt szereznünk. Úgy gondolom, hogy végig mi irányítottuk a játékot, uraltuk a mérkőzést – de az ellenfelünk a négy rendelkezésére álló lehetőségéből egyet kihasznált. Ezután már hátrányban fociztunk, igyekeztünk még nagyobb nyomást helyezni a Mosonmagyaróvárra – ez sikerült is. Rengeteg lehetőséget, sarokrúgást és kapura lövést alakítottunk és dolgoztunk ki. Ez sajnos a mai napon nem volt elég. Ha nem tudunk betalálni, akkor nem lehet pontokat szerezni.

Király József: – Fegyelmezetten, igazi csapatként tudtunk játszani. Mindkét együttesnek megvan a maga célja, ennek érdekében mindenkinek pontokat kell gyűjtenie. Megmondom őszintén, nem feltartott kézzel jöttünk Békéscsabára, mindenképpen pontot szerettünk volna szerezni. Egy nagyon komoly ellenfél ellen léptünk pályára – többször rezgett is a léc – de bíztam a srácokban és szerencsére abból a kevés lehetőségből, amit ki tudtunk dolgozni – egy kontrának mondható helyzetből sikerült megszereznünk a vezetést. Ettől kezdve nagyon masszívan, nagyobb hiba nélkül védekeztünk, amit nagyon nagy dolognak tartok. Egy nagyon jó csapat ellen egyáltalán nem érdemtelenül sikerült győznünk.