Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Szalai Dániel, Vígh-Tarsonyi Gergő

Békécsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimento de Oliveira Fabio, Szalai Dániel, Viczián Ádám, Nagy István, Juhász György, Birtalan Botond, Urbin Péter. Cserék: Mursits Roland, Takács Péter, Bényei Balázs, Ihrig-Farkas Sebestyén, Pilán Márkó, Spitzmüller István, Gránicz Péter.

Cigánd: Bákonyi Norbert, Szilágyi Lóránt-József, Raducu Constantin Sorin, Csicsvári Milán, Kinczel János Ervin, Varga Krisztián, Sergiu Adrian Oltean, Modra Lehel, Baksa Zoltán, Sipos Tamás, Molnár Róbert. Cserék: Vereckei Dániel, Kasza Dániel, Katona György, Barcsay Márk, Balogh Alex, Roszel Róbert, Jóni Gábor.
Szakmai igazgató: Szénay Péter

Gólszerző: Pilán Márkó (79. perc).

Sárgalapok: Viczián Ádám (85. perc), Sipos Tamás (87. perc).

Nézőszám: 1.226

A labdarúgó NB II 11. fordulójában az ötös győzelmi sorozatból érkező Békéscsaba 1912 Előre a forduló előtt utolsó Cigánd gárdáját fogadta. Az újonc jól tartotta magát a Kórház utcában, de egy kiváló akció végén gólt szereztek a lila-fehérek és végül 1-0-ra megnyerték a találkozót.

A csabaiak kiváló formában várták az összecsapást, amelyet jól is kezdtek a hazaiak. Az első félidőben Szalai Dániel, Urbin Péter és Birtalan Botond is betalálhatott volna, de hol egy védő szerelés, hol pedig a befejezés pontossága hiányzott. A vendégek szervezetten védekeztek, de ritkán jutottak el a kapuig.

A fordulás után is a lila-fehérek akarata érvényesült, több lehetőséget is kidolgoztak a hazaiak, de gól nem jött össze. A 63. percben Fabio beadása után Urbin a kapufát találta el. Ekkor már a vendégek is éledeztek, két kontra végén is meglepetést okozhattak volna. A jeget a 79. percben törték meg a hazaiak. Gránicz adott nagyszerű labdát Birtalannak, aki a jobbnál is jobb megoldást talált, az érkező Pilán Márkó elé gurított, aki az üres kapuba helyezett (1-0). A hajrában még egyenlíthetett volna a jól Küzdő Cigánd, de ez nem sikerült, így zsinórban hatodik bajnoki meccsét nyerte meg Zoran Spisljak együttese.

Zoran Spisljak: – Az elejétől kezdve mondtuk, hogy ebben a bajnokságban nincsenek könnyű meccsek. Minden csapat viszonylag közel áll egymáshoz és minden csapatnak vannak olyan játékosai, akik adott pillanatban el tudják dönteni egy-egy találkozó sorsát. A mai napon kiszenvedtük a három pontot, de megérdemeltük. Az első perctől kezdve domináltunk és irányítottuk a játékot, nagyon sok lehetőséget alakítottunk ki. Majdnem a végéig kellett várni arra, hogy a fölényünket gólra válthassuk. Ezektől függetlenül a csapat jól játszott, megfelelő produkciót nyújtottunk és szép helyzeteink voltak. A végefelé a Cigánd már ránk jött, próbálkoztak mindennel. Tudtuk, hogy a pontrúgásaik veszélyesek lehetnek és sikerült is néhány helyzetet kialakítaniuk, de erre is igyekeztünk felkészülni, stabilan védekeztünk és összességében jó játékkal hoztuk a kötelezőnek nevezhető meccset. A megsérült vendég játékosnak gyógyulást kívánok.

Szénay Péter: – Sajnos minden mérkőzésen úgy sikerül játszanunk, hogy sokáig tartjuk magunkat, vannak lehetőségeink – de a végén mégsem sikerül pontot-pontokat szerezni. Ezért állunk a tabella végén. Sokkal több türelemmel kell játszani és a kialakított lehetőségeket jobb százalékban kell értékesíteni. A mai napon is három, gyakorlatilag százszázalékos ziccert hagytunk ki és ezeken kívül is voltak még lehetőségeink. Ha nem rúgunk gólt, akkor előbb-utóbb mindig jön egy olyan hiba, ami megpecsételi a mérkőzés végkimenetelét. A játékosaim küzdöttek, köszönet jár nekik – hiszen megtették amit kell – sajnos ez egyelőre ezen a szinten még így is kevésnek bizonyul.

Birtalan Botond: – Nagyon nehéz szülés volt. Szerintem kívülről is az látszott, hogy végig mi irányítottuk a játékot – sok helyzetünk volt, melyeket sajnos kihagytunk. Elég későn jött a gól, de szerencsére jött és ez a lényeg. Továbbra is bizakodóak vagyunk, mert úgy érzem a játék megint rendben volt, csapatként funkcionáltunk. Remélem, hogy a következő meccsen a helyzetek is bemennek és akkor könnyebb mérkőzéseket játszhatunk. De még egyszer hangsúlyozom, hogy megvan a győzelem és ez a legfontosabb.