Időpont: 2024. április 7. (vasárnap) 16:00 óra

Asszisztensek: Bán Kristóf Patrik, Csákó Patrik

Békéscsaba: Póser Dániel, Kovács Gergő, Farkas Márk, Mihály Bálint, Pintér Norbert, Zádori Krisztián, Hodonicki Márk, Sármány Kristóf, Pusztai András, Mikló Roland, Albert István. Cserék: Czinanó Antal Áron, Krnács Richárd, Komáromi Csongor, Zvara Levente Mátyás, Vólent Roland, Hulicsár Máté, Kuzma Hunor Álmos, Kóródi Nándor, Tóth Máté, Szabó Csaba.
Vezetőedző: Csató Sándor

Honvéd: Gyetván Márk, Bakó Dávid Zoltán, Hancz Dominik, Polák Kevin Róbert, Kalocsány Péter, Kaczvinszki Dominik, Kis Koppány, Menyhárt Barnabás, Haragos Viktor József, Gincsai Zoltán, Kocsis Gergely Péter. Cserék: Molnár Mátyás, Kubitsch Kristóf, Vojtko István, Horváth Botond Zoltán, Gyenes Ádám, Pintér Máté, Sebe Botond, Balogh Zsombor Csaba, Tóth Levente Sándor.
Vezetőedző: Kurucsai Milán

Gólszerző: Vólent Roland (93. perc).

Sárga lap: Bakó Dávid Zoltán (15. perc), Kovács Gergő (50. perc), Albert István (54. perc), Polák Kevin Róbert (63. perc), Vólent Roland (93. perc).

Nézőszám: 680

A mérkőzés előtt Kozma János igazgatósági elnök és Szikszai László felügyelőbizottsági tag köszöntötte a 70 esztendős Kerekes Attilát, a klub egykori legendás labdarúgóját.

Kerekes Attila

Fotó: Purecse Tamás

Az első öt percben kóstolgatták egymást a csapatok, különösebb helyzet nem alakult ki. A 6. perc végén Mikló beadásáért kellett jönnie Gyetván kapusnak, majd egy perccel később a másik oldalon Mihály beadására vetődött. A 9. percben Sármány szaladt a labdával, de hosszan szöktette magát. A 11. percben Mihály állította meg talán túl keményen Menyhártot, a jogosan megítélt szabadrúgásból Haragos lőtt nagyon fölé. A 13. percben Póser okozott némi izgalmat hátul, szerencsére nem lett belőle probléma. A 15. percben Bakó buktatta Miklót, megmozdulása a mérkőzés első sárga céduláját eredményezte. A 18. percben Zádori kapott nagyszerű labdát, de már csak éles szögből tudta kapura lőni, így az önfeláldozó vendég kapust találta fejen a labda. A 19. percben egy sarokrúgás után csak az oldalhálót zörgettük, pedig már mindenki bent látta. Egy perccel később megint Sármány előtt adódott lehetőség, de a védők tisztáztak. A 25. percben Mikló veszélyeztetett, de a fővárosiak kapusa ismét jól jött ki. A 29. percben Pusztai unta meg a tologatást és lőtt 20 méterről, némileg fölé. A 32. percben egy Honvéd kontra után Haragos lőtt, szerencsére jócskán mellé. A 34. percben Kis Koppány tartott Mihály lábára, az eset szabadrúgással végződött, melyből Kovács fejelt a vendég kapu fölé. A 41. percben Pintér szabadrúgását könnyedén védte a vendég hálóőr. A félidő hajrában felbátorodtak a vendégek, megpróbáltak több támadást is felépíteni, végül azonban gól nélkül fejeződött be az első játékrész.

Békéscsaba 1912 Előre - Budapest Honvéd-MFA II.

A második félidőt a vendégek kezdték harapósabban, a 48. percben Pósernek kellett védenie Kis Koppány lövését. Az 50. percben egy nyilvánvaló megállító fault miatt Kovács Gergő kapott sárgát. Az 52. percben Mikló tálalt Mihály elé, aki rosszul gurított középre, így elúszott a lehetőség. Az 53. percben ismét a vendég kapus pillanatai következtek, amikor Pintér lövését tolta a kapu fölé. A 54. percben aztán Albert is besárgult. Kettős csere következett csapatunknál: Tóth Máté és Szabó Csaba léphetett pályára, Kovács Gergő és Farkas Márk helyett. Az 59. percben egy védelmi hiba után Haragos szaladt el, majd ívelte kapura a labdát, nem sok hiányzott. A 63. percben Polák Kevint is sárga cédulával illette a játékvezető. A 64. percben mindkét csapat cserélt, mindkét mester próbált frissíteni. A 71. percben Mikló verte meg védőit a szélen, majd passzolt Pintérnek, aki bal lábbal jócskán fölé lőtt. A 72. percben ismét cseréltek a vendégek, Pintér Máté és Sebe Botond is lehetőséget kapott. A 75. perc végén Sármány lábában volt a meccslabda, de sikerült hőst csinálnunk a vendég kapusból. A helyzet után Csató Sándor le is cserélte, helyére Hulicsár érkezett. A 80. perctől kezdve a vendégek részéről – érthető módon – igen lassan történt minden, megpróbáltak az idővel is taktikázni. A 87. percben egy formás kontra végén Vólent akart elgurítani a kapus mellett, de Gyetván kapuson a mai nap nem lehetett kifogni. A rendes játékidő utolsó percében még kimaradt egy újabb Vólent lehetőség. Úgy nézett ki, hogy a mai napon be voltunk oltva gól ellen, bár nyilván ehhez a lelkes vendégek tevékenysége is jócskán hozzájárult, de a hosszabbításban egy beadás után Vólent bólintott a hálóba (1-0).