A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 428 másodperc.

Időpont: 2024. augusztus 25. (vasárnap) 19:00 óra

Helyszín: Tersztyánszky Ödön Sportközpont

Cím: 8083 Csákvár, Vöröskapu u. 12.

Játékvezető: Móri Tamás

Asszisztensek: Horváth Zoltán, Topálszki Szabin

Tartalék játékvezető: Zierkelbach Péter

Csákvár: Zelizi Patrik (1), Karacs Dániel (5), Szabó Bence (7), Szakály Dénes (10), Nagy Zoárd Kornél (22), Dencinger Norbert (24), Umathum Ádám (26), Murka Benedek (27), Gazdag Vajk (28), Dusinszki Szabolcs (34), Varga Bence (77). Cserék: Perczel András (92), Gregor Zalán (2), Kulcsár Dávid (4), Juhász Levente (11), Farkas Aurél (14), Grünfelder Attila (18), Menyhárt Zsombor (19), Haragos Viktor József (20), Szalai Péter Dávid (21), Baracskai Roland (33), Nahirnij Artem (71), Yablonskyi Oleh (91).
Vezetőedző: Tóth Balázs

Békéscsaba: Uram János (26), Kovács Gergő (3), Tóth Máté (6), Pintér Norbert (7), Vólent Roland (10), Hodonicki Márk (16), Mikló Roland (19), Kuzma Hunor Álmos (22), Viczián Ádám (23), Kóródi Nándor (27), Kővári Róbert (77). Cserék: Póser Dániel (90), Zádori Krisztián (9), Szatmári István (11), Hursán György (17), Pusztai András (18), Gyenti Kristóf (42), Sármány Kristóf (70), Maronyay Zalán Gábor (71).
Vezetőedző: Csató Sándor

Gól Gólszerző: Nagy Zoárd Kornél (58. perc).

Sárga lap Sárga lapok: Nagy Zoárd Kornél (68. perc), Farkas Aurél (72. perc), Hursán György (80. perc), Hodonicki Márk (92. perc).

Rögtön az első percben Dusinszki lövése csattant a felső lécen, hatalmas helyzet volt. A 2. percben Vólent beadása után Kóródi nem tudta elérni a labdát, ez is nagy lehetőség volt. A 3. percben pedig ismét a vendégek előtt adódott lehetőség, tehát eseményekben nem szűkölködött a találkozó már rögtön az elején. Az 5. percben egy újabb hazai próbálkozás borzolta a kedélyeket, szerencsére csak az oldalhálót találták el. A 9. percben Uram bakizott és majdnem megszerezte a Csákvár a vezetést, szerencsére sikerült korrigálni az utolsó pillanatban. A 20. percben ismét meleg pillanatokat élhettünk át: egy hazai szöglet után majdnem betaláltak, bár Uram kapus a helyén volt és lest is fújt a játékvezető. A 22. percben a szélen vezettünk támadást, Hodonicki beadására Vólent érkezett, de Zelizi kapus gyorsabb volt. A 28. percben ivószünet miatt állt a játék. A 35. percben a játékvezetők keveredtek önmagukkal zavarba – legalábbis úgy tűnt -, hiszen les nem lehetett, pedig azt fújtak, végül szabálytalanság miatt mi hozhattuk játékba a labdát. A 36. percben egy kapunk előtti kavarodásban Karacs tudott a labdába piszkálni, végül sikerült felszabadítani. A 43. percben Murka lőtt kapásból egy sarokrúgás után, szerencsére a lövés elkerülte a kapunkat. A ráadás egy perc alatt sem változott az eredmény, így gól nélkül mehettek pihenőre a csapatok.

Aqvital FC Csákvár - Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (0-0)

Fotó: Aqvital FC Csákvár

Az első félidő után egyik csapatban sem történt változtatás. A 49. percben Mikló és Kóródi hozott össze egy lehetőséget, végül mentettek a hazai védők, de amúgy is leshelyzet volt. Az 53. percben egy precíz támadást vezettünk: Pintér iramodott meg és verte meg a vele szemben védekező csákvárit, majd beadását Vólent irányította a kapura, Zelizi kapus bravúrjára volt szüksége hazaiaknak, hogy megóvják az eredményt. Az 55. perc végén ismét Vólent került helyzetbe, ballal lőtt kapura, ami nem sokkal kerülte el jobb kapufát, többen már bent látták. Az 57. percben Hodonicki tolta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd takarásból visszahúzta a rövidre, ismét Zelizi védett bravúrral. A labdarúgásban nincs igazság, két hatalmas csabai lehetőség után, szinte a semmiből Nagy Zoárd tudott átvenni egy beadást és az 58. percben megszerezte a vezetést csapatának (1-0), pedig tudtuk, hogy rá különösen figyelni kell. A 63. percben kettőt cserélt a hazai együttes. A 65. percben gyors kontrát vezettünk a szélen, Vólent beadására Kóródi érkezett, de Umathum elérte a labdát és felszabadított. A 68. percben Nagy Zoárd kapott sárga lapot, Kovács Gergővel szemben volt szabálytalan. A 68. percben három helyen is változtatott Csató mester: Hursán, Gyenti és Szatmári érkezett Kővári, Kuzma, valamint Pintér helyett. A 69. percben ismét ivószünet következett. A 72. percben a csereként beállt Farkas Aurél is besárgult. A 76. percben Szatmári végezhetett el szabadrúgást, sajnos nagyon lecsúszott. A következő percben ismét cseréltünk: Maronyay és Zádori kapott lehetőséget, Vólent és Kóródi helyén. A 78. percben újabb két hazai csere következett. A 80. percben Hursán kapott sárgát egy rossz ütemű becsúszás miatt. Próbálkoztunk, mindent megtettünk, sorban vezettük a támadásokat, de sajnos mindig becsúszott egy-egy hiba vagy rossz döntés. A 86. percben az utolsó cseréjét is kihasználta a Csákvár, Yablonskyi Oleh kapott még néhány perc lehetőséget. A 90. percben újabb furcsa játékvezetői ítélet: mindenki szögletet látott, úgy is helyezkedett, végül eltelt fél perc és kirúgást ítélt a játékvezető. Érthetetlen. A három perc hosszabbításban sem sikerült változtatni az eredményen, így Csákváron ismét pont nélkül maradtunk.

Csató Sándor: – Változatos meccs volt. Az első félidő a hazaiaké volt, a második részben nekünk voltak nagyobb helyzeteink és pont akkor kaptuk a gólt, amikor fölénybe kerültünk. Bosszús vagyok!

Tóth Balázs: – Az első félidőben kis túlzással több helyzetünk volt, mint az előző négy meccsünkön összesen. Szünet után bátrabbá vált a Békéscsaba, helyzetei is voltak, de mégis mi találtunk a kapuba. Előnyünket magabiztosan megőriztük, úgy érzem megérdemelten nyertünk.

Belépőjegy árak: felnőtt 1.500,- Ft / fő, diák-nyugdíjas 500,- Ft / fő. Tízéves kor alatt a belépés ingyenes. Pénztár- és kapunyitás 17:30 órakor, tehát másfél órával a mérkőzés kezdete előtt.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

JegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!