Időpont: 2022. augusztus 3. (szerda) 17:30 óra

Asszisztensek: Szilágyi Zsolt, Gavalla-Kulcsár Judit

Hajdúszoboszló: Mészáros Dávid, Lénárt Gergő József, Fenyőfalvi Csaba, Karacs Péter, Czene Zalán, Nagy Roland Károly, Szathmári Zsolt, Mészáros Norbert, Consantinescu Dan-Marius, Barnucz Gergő, Karika Balázs Bence. Cserék: Domonkos Dávid, Baranyi Levente, Lukács Zsombor Csongor, Berdó Péter, Márkus Martin, Fehér Attila, Drobina Martin Dominik. Átlagéletkor: 24 év.
Vezetőedző: Szűcs János

Békéscsaba: Krnács Richárd, Zahorán Áron, Szabó Csaba, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Sipos Gábor, Mágocsi Bence, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Marik Soma. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Kártyás Dávid, Sipaki Patrik Martin, Kovács Zsombor, Cservenák Csaba, Komáromi Csongor, Rasjli Tamás, Boros Tamás. Átlagéletkor: 20 év.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerző: Consantinescu Dan-Marius (54. és 67. perc).

Sárga lapok: Bónus Marcell (53. perc), Karacs Péter (58. perc), Babinyecz Balázs (93. perc).

Piros lap: Zahorán Áron (81. perc).

Az első félidőben jó színvonalú csatát láthatott a publikum. A hazaiak voltak kezdeményezőbbek, de több lehetőségükből sem tudtak betalálni, mert a csabai védelem Krnács kapussal az élen jól állt a lábán. A második 45 perc első momentumaként Constantinescu használta ki a csabaiak figyelmetlenségét és megszerezte a vezetést (1-0). A játékban nem igazán volt benne, de szűk negyedóra múltán mégis növelte előnyét a Szoboszló, Contantinescu ezúttal egy jobb oldali beadást fejelt Krnács kapujába (2-0). A folytatásban már az eredményt óvták a házigazdák, a vendégek pedig hiába birtokolták többet a labdát, a kapura gyakorlatilag veszélytelenek voltak. A íre a pontot Zahorán 81. percben történt kiállítása tette, így gyakorlatilag már esélye sem maradt a Békéscsabának az eredmény kozmetikázására.

Fotó: Tóth Imre

Nagy Sándor: – Nyerni szerettünk volna, de ez nem látszott meg a játékunkon. Folyamatosan ütemkésésben voltunk, rendre elveszítettük a párharcokat. Az első negyedórában rengeteg pontrúgást végezhetett el az ellenfél, de sajnos azután sem tudtunk felpörögni arra a szintre, amit szerettünk volna. Ez ma nem a mi meccsünk volt.

Belépőjegy árak: diák-nyugdíjas 300,-Ft, felnőtt 500,- Ft.