A Soroksár ellen folytatjuk a Kupában

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 261 másodperc.

A legjobb 64 csapat mérkőzött meg a továbbjutásért október utolsó két napján és ebben a fázisban – ahogy azt megszokhattuk -, már születtek meglepetések.

Az szerencsére nem meglepő, hogy csapatunk hozta a kötelezőt és bár nem éppen meggyőző játékkal, de megszerezte a győzelmet a tatabányai túrán. Az viszont igen, hogy több olyan másodosztályú csapat is búcsúzott, melyek merészebb célokkal vágtak neki mind a bajnokságnak, mind a Kupának. A ZTE – DVTK összecsapástól titokban sokan meglepetést sejtettek, de az első osztályban bukdácsoló Diósgyőr 0-2 arányban búcsúztatta a jelenleg ezüstérmes pozícióban álló zalaiakat. Szintén felkaptuk a fejünket, amikor a pillanatnyilag éllovas Gyirmót a III. kerületi TVE otthonában 2-1 arányú vereséget követően kapitulált. A Haladás győzelme Szarvason (1-3) nem tűnik rendhagyónak, csakúgy mint a Fradi Sárváron rúgott négy gólja. A Kisvárda magabiztosan, az előző eredményhez hasonlóan négyet vágott a Gyöngyösnek, míg az MTK öttel szórta meg a Vecsést. A DVSC sem volt rest, hiszen 0-3 arányban gyűrte maga alá a Teskánd TVSE csapatát. A Vasas 2-4 arányban búcsúztatta a Kazincbarcikát, míg a Budaörs a továbbra is betegeskedő Ceglédet hagyta helyben 5-0 arányban. A másodosztályból továbblépett még a Szekszárd ellenében, 1-3 arányú győzelemmel a Budafok, valamint a Tiszakécske is a Dabassal szemben (0-1), míg a Nyíregyháza egyetlen árva góllal kikapott az Andráshida együttesétől és elköszönt. A Soroksár remekelt Körmenden, ahol 0-7-et mutatott az eredményjelző a mérkőzés végén, a Siófok és a Kaposvár viszont szerényebb eredménnyel, de kiharcolta az újabb körbe kerülést. A Csákvár Pakson kapott ki 1-2 arányban, míg a Mezőkövesdnek egy aprócska góllal sikerült Ménfőcsanakon kiharcolnia a továbblépést. A Puskás Dunaújvárosban győzött 0-2 arányban, a Honvéd pedig 0-1-re verte a Jászberényt. A MOL Vidi Vác ellen lépett pályára az Újpest stadionjában és 1-3-as eredménnyel lépett tovább. Több alsóbb osztályban szereplő együttes is versenyben maradt, így a folytatásban is lehetnek érdekességek, hiszen továbbjutott az Érd, az Ajka, a Sényő-Carnifex FC, a Pénzügyőr SE, a Taksony SE, az Iváncsa KSE, a Szentlőrinc SE, a Tiszaújváros, a Füzesgyarmat és a Sajóbábony is. Az este zárásaként egy izgalmas és élvezhető mérkőzésen az Újpest drámai csatában, hosszabbítás után 2-3 arányban harcolta ki a győzelmet az ETO FC Győr ellen.

A következő párosítások sorsolását a 7. forduló utolsó mérkőzése után tartották meg. Ennek értelmében a Békéscsaba 1912 Előre a Soroksár otthonában folytatja.

A hivatalos játéknapok: 2018. december 4-5. (kedd-szerda)

A Kupa 7. és 8. fordulójába továbbjutott 2017-2018. évi NB I. osztályú bajnokságban szereplő csapatok kiemeltek, a fordulók sorsolásakor nem kerülhetnek egymással párosításra. A 6-12. fordulók sorsolásakor nincs területi kiemelés. Az 1-8. forduló mérkőzései esetén: amennyiben a két csapat között bajnoki osztálykülönbség van, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, amennyiben azonos szintű osztályban játszanak, akkor a sorsoláson elsőnek kihúzott csapat a pályaválasztó.

Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.

A legjobb 32 mezőnyének párosítása: Kaposvári Rákóczi – Újpest FC, FC Ajka – MTK-Budapest, Budafoki MTE – MOL Vidi FC, Budaörs – DVTK, Vasas FC – DVSC, Pénzügyőr SE – Puskás Akadémia FC, Sényő FC – FTC, Szentlőrinc SE – Kisvárda, Tiszaújváros – Budapest Honvéd, Siófok – Paks, Iváncsa KSE – Haladás, III. kerületi TVE – Mezőkövesd, Érdi VSE – Andráshida SC, Tiszakécske – Füzesgyarmat, Sajóbábony – Taksony SE, Soroksár SC – Békéscsaba 1912 Előre.