Időpont: 2016. március 5. (vasárnap) 14:30 óra

Asszisztensek: Horváth Zoltán, Iványi István

Soroksár: Jova Levente, Fülöp Noel, Lorentz Márton, Gyepes Gábor, Gengeliczki Gergő, Silye Erik, Csilus Tamás, Huszák Tamás, Sándor István, Pál András, Popov Patrik. Cserék: Valencsik Dávid, Nagy Olivér, Peszmeg Viktor Tamás, Gárdos András, Szilágyi Péter, Bajzát Péter, Steer Bence.
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Békéscsaba: Ribánszki László, Bényei Balázs, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimento de Oliveira Fabio, Szalai Dániel, Nagy István, Viczián Ádám, Spitzmüller István, Gyurján Bence, Gránicz Patrik. Cserék: Hrabina Alex Gergő, Oláh László Dávid, Urbin Péter, Fehér Zsolt, Beszterczei Attila, Juhász György, Pilán Márkó.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Gyepes Gábor (5. perc), Gengeliczki Gergő (27. perc), Silye Erik (54. perc), Huszák Tamás (62. perc), Csilus Tamás (70. perc).

Sárgalapok: Szélpál Norbert (5. perc), Nagy István (12. perc), Gyurján Bence (45. perc), Csilus Tamás (86. perc).

Kiállítva: Szélpál Norbert (53. perc).

line_purple

5. perc: Silye jobb oldali szögletét Szélpál kézzel ütötte el a saját kapuja előterében. A megítélt tizenegyest Gyepes nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0.

27. perc: Sándor bal oldali szögletét Gengeliczki mindenkit megelőzve, a rövid sarokról csúsztatta a léc alá, 2-0.

43. perc: Gengeliczki buktatta Gyurjánt a tizenhatoson belül, ez is tizenegyes. Nagy István ugyan becsapta Jova Leventét, de lövése a bal oldali kapufán csattant.

54. perc: Szélpál akasztotta a tizenhatos előterében a gólhelyzetben kilépő Pál Andrást. A játékvezető azonnal kiállította a vendégek védőjét. A megítélt szabadrúgást Silye a jobb alsó sarokba tekerte, 3-0.

62. perc: Huszák Tamás 16 méterről, az előtte tornyosuló védők között a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 4-0.

70. perc: Csilus Tamás a tizenhatos bal sarkáról bombázott a felső sarokba, 5-0.

A vasárnapi rangadóra mintegy 30-40 főnyi csabai szurkoló kísérte el az Előrét. A gyors hazai gól meglepte a Békéscsabát, csak nehezen talált magára a vendég csapat. Az első negyedóra után a lila-fehérek egyre inkább feljöttek, a 17. percben Viczián 21 méteres lövését biztosan védte az orosházi származású, korábban Békéscsabán is megfordult Jova Levente. A félidő közepén növelte előnyét a hazai csapat, a hórihorgas Gengeliczki fejelt a lilák kapujába. A 38. percben Gyepes buktatta Vicziánt, a megítélt 24 méteres szabadrúgásból Nagy István nem sokkal a bal felső sarok mellé lőtte a labdát. A félidő hajrájában 11-est jutottak a vendégek, amit azonban nem tudtak értékesíteni.

Szünet után Szélpál korai kiállítása, és a harmadik hazai gól után teljesen szétesett a Békéscsaba, a fővárosiak magabiztosan fociztak, és könnyedén növelték előnyüket. A látottak alapján a hazai siker megérdemelt, de a gólkülönbség túlzott.

Zoran Spisljak: – Egy ilyen vereség után nehéz szavakat találni. Tudtuk az elejétől, hogy nem lesz könnyű feladat és az első húsz perc után két szögletet követően kétgólos hátrányba kerültünk. Ezután felszabadult a csapat, ügyes akciókat vezetett, 11-eshez jutott, ami sajnos kimaradt. A kiállítás és a harmadik bekapott gól után már nem volt esélyünk.