A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 458 másodperc.

Időpont: 2017. július 1. (szombat) 17:00 óra

Cím: 4060 Balmazújváros, Böszörményi út 96.

Asszisztensek: Szilágyi Norbert, Kulcsár Judit

KBSC FC: Fülöp Gergő, Szemere Balázs, Kertai Dániel, Fekete Tamás, Lőrincz Patrik, Burics András, Sigér Ákos, Engel Alex, Süttő Attila, Kristófi Sándor, Boros Gábor. Cserék: Tóth Szabolcs, Szalka Dominik, De Oliveira Ayrton, Elek István, Mikló Roland, Mocsán Erik, Kanalas Toni, Bene Attila, Láposi Sándor.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Békéscsaba: Máthé Gábor, Szélpál Norbert, Dlusztus András, Viczián Ádám, Pilán Márkó, Nagy Sándor, Király Patrik, Eszlátyi István, Gránicz Patrik, Birtalan Botond, Ilyés Tamás. Cserék: Uram János, Mészáros Márk, Szalai Dániel, Nagy István, Zahorán Balázs, Tóth Dániel, Gyurján Bence, Urbin Péter, Kmetykó Kevin, Kun László, Kálmán Szilárd.
Vezetőedző: Boér Gábor

Gólszerzők: Nagy Sándor (8. perc), Szélpál Norbert (14. perc), Birtalan Botond (20. perc), Gyurján Bence (52. perc), Kálmán Szilárd (90. perc).

Vitelki Zoltán: – Várható volt, hogy a Békéscsaba nagyobb arányban fogja birtokolni a labdát. Azt kell mondanom, hogy olyan gólokat kaptunk, melyek elkerülhetők voltak. Ebből a mérkőzésből nagyon sokat kell tanulnunk, hiszen egy harmadosztályból felkerült csapatnak ilyen hibákat nem szabad elkövetnie. Úgy érzem, hogy nem igazán volt kidolgozott helyzete a Békéscsabának, viszont egyértelműen fölényben játszottak. Nagyon jó tanulópénz volt. A meccs előtt elmondtam a játékosoknak, hogy nem érdekel a végeredmény, az a fontos, hogy mit látok vissza a pályán. Ez az első hetünk a felkészülésben és van még mit dolgoznunk. Koncentráltabban és agresszívabban kell játszanunk a jövőben, lehet látni, hogy lényeges különbség van a két osztály között. Ha egy jó erőkből álló Békéscsaba ellen nem tudunk erőszakosan játszani, akkor eredményesek sem tudunk lenni. Ha végig nincs nálunk a labda, akkor abba belefáradunk, A keretünk még közel sem végleges, de ettől függetlenül külön öröm számomra, hogy a második félidőben már volt játék és ezt elsősorban a fiatalok produkálták. A következő héten érkeznek még próbázók, de a harmadik hétnek már úgy szeretnék nekimenni, hogy megvan a végleges keret.

Boér Gábor: – Továbbra is fenntartom, hogy az eredmény egyelőre másodlagos, de mindenképpen sokkal biztatóbb győztesen elhagyni a pályát. Mindezt félretéve örülök, hogy azok a taktikai elemek, melyeket mindösszesen két hete gyakorlunk, szép számban megjelennek a pályán. Ami viszont mindenek felett áll és nekem a legfontosabb, hogy olyan hozzáállás, mentalitás, futómennyiség és agresszivitás felé tartunk és jó úton haladunk ezeken a területeken, melyek bizakodásra adnak okot. Természetesen továbbra is helyén kell kezelni ezeket az edzőmérkőzéseket, de nagyon örülök, hogy pozitív a visszajelzés ezekkel kapcsolatban a srácok részéről is. Bízom benne, hogy ezt tudjuk még fokozni, hiszen messze van még a bajnokság és nagyon sok munka vár még ránk. Jelen pillanatban amilyen állapotban vagyunk, amilyen edzésmunkát elvégeztünk az elmúlt 10 napban – volt 17 edzésünk és 3 mérkőzésünk – az azért nem kis szám és ennek ellenére olyan tempót tudunk diktálni 25-30 percig, ami előtt le a kalappal. Ezt kell kitolnunk minél hosszabb időre és akkor megfelelő állapotban tudjuk megkezdeni a bajnokságot.

A harmadik felkészülési mérkőzésére utazik csapatunk, melyen a frissen feljutott Kazincbarcika ellen gyakorolhatjuk tovább a szakmai stáb által megálmodott, új játékrendszert. A meccsen ezúttal nem léphet pályára Babinyecz Balázs, aki a Balmazújváros ellen begyűjtött piros cédulája miatt egy mérkőzéses eltiltását tölti. Az ellenfélnél találkozhatunk viszont a barcikaiak által újonnan igazolt Takács Péterrel, aki a 2016/2017-es őszi szezont még a Békéscsaba színeiben teljesítette. Együttesünk szombaton reggel fél tízkor találkozik és a keret kijelölése után két csoportban folytatják a hétvégi programot. Aki itthon marad, az 10:00 órától edzésen vesz részt, hogy a terhelést a többiekhez hasonlóan megkapja. A keret tagjai pedig a közös ebéd után útra kelnek Balmazújváros felé. A mérkőzés 17:00 órakor kezdődik és hasonlóan az előzőhöz szintén zártkapus lesz. A helyszínről élőben jelentkezünk és amennyiben a körülmények is úgy akarják, ismét megpróbálkozunk a meccs live stream formájában történő közvetítésével. Labdarúgóink vasárnapra pihenőt kapnak, hiszen július 4-dikén (kedden) már edzőtáborba utaznak. A mórahalmi programban egyelőre két felkészülési mérkőzés biztos, hiszen a július 5-i programot a leszervezett ellenfelek sajnos lemondták. Így erre a napra jelen pillanatban még nincs ellenfél. A július 8-ra tervezett Hódmezővásárhely és Füzesgyarmat elleni mérkőzések biztosak, csakúgy mint július 12-én az MTK, július 15-én a Szolnok, valamint a július 22-én a Bácskatopolya (szerb) elleni edzőmeccsek időpontjai is.