Időpont: 2018. április 8. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Punyi Gyula, Berényi Ákos

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Gránicz Patrik, Szatmári István, Nagy István, Urbin Péter, Lustyik Levente, Viczián Ádám, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert. Cserék: Máthé Gábor, Zahorán Balázs, Tóth Dániel, Király Patrik, Hursán György, Kiss László, Gyurján Bence.

Csákvár: Hermány Bence, Kiprich Dávid József, Horvat Ivor, Oldal Tibor, Király Botond, Bobál Gergely, Sándor György, Bokros Szilárd, Galambos Ádám, Tamás Nándor Károly, Tar Zsolt. Cserék: Markek Tamás, Baranyai Ádám, Molnár Csaba, Rétyi Tamás, Sejben Viktor, Mészáros Dávid, Polonkai Attila.
Vezetőedző: Szijjártó István

Gólszerzők: Birtalan Botond (42. perc), Molnár Csaba (87. perc).

Sárga lapok: Tamás Nándor Károly (47. perc).

Nézőszám: 746

42. perc: Urbin jól tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd továbbadta, és az érkező Birtalan 9 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapufát is érintette, 1—0.

87. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek 20 méterre a csabai kaputól. A csereként egy perce beállt Molnár Csaba nagy erővel a rövid felső sarokba rúgta a labdát, 1—1.

A vendégek a tavaszi idény meglepetés csapata, amely öt mérkőzésen 12 pontot gyűjtött, és többek között néhány hete győzni tudott Zalaegerszegen is. Kellemes, igazi futballidőben kezdődött a mérkőzés. Az első húsz percben jobbára a két tizenhatos között folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A folytatásban a hazaiaknál Birtalan többször is veszélyeztetett, míg a másik oldalon Bobál Gergely kétszer kerül helyzetbe. A félidő hajrájában Birtalan révén vezetést szerzett a Békéscsaba.

Fordulás után a hazaiaknál Gránicz helyett Tóth Dániel szerepelt. A vendégek próbáltak többet támadni ebben a játékrészben, de a lila-fehérek határozottan védekeztek és ügyes kontrákat vezettek. A Csákvár az NB I-es múlttal rendelkező fiatal támadót Sejben Viktort küldte pályára a második játékrészben. Jobbára a középpályán folyt a játék, majd a hajrában szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, amelyből Molnár Csaba egyenlített, így a Csákvár megőrizte tavaszi veretlenségét. A küzdelmes mérkőzésen ha jobban összpontosítanak a lila-fehérek megnyerhették volna a mérkőzést.

Boér Gábor: – Ismét olyan helyzetben vagyok, amikor nehéz bármit is mondani, mert magyarázkodásnak tűnne. A támadójátékunkra ki sem szeretnék térni, mert az rengeteg kivánnivalót hagyott maga után. Láttam, hogy kicsit fáradt néhány játékos, de ez nem lehet kifogás, hiszen egy ilyen mérkőzést meg kellett volna nyerni. Kúszni-mászni kellett volna, össze kellett volna szorítani a fogunkat és mindenáron kiharcolni a győzelmet. Sajnos nem sikerült, ezért szomorú és egyáltalán nem vagyok elégedett. Pár emberben megvolt az akarat, de az kevés, hiszen csapatsportról beszélünk. Néhányan szégyenteljes teljesítményt nyújtottak, ehhez nem tudok hozzáfűzni semmit, nyilván lesz majd következménye. Akikről beszélek, azoknak el kellene gondolkozni, hogy mit tehetnek tönkre – azoknak a munkáját tiporják a sárba, akik szívüket-lelküket kiteszik azért, hogy a csapat működjön és pályára tudjon lépni. Mindenkinek sokkal felelősségteljesebben kell gondolkoznia, hiszen ez felnőtt futball – itt már fel kell vállalni az ütközéseket, megfelelő döntéseket kell hozni, ha valaki megsérül, akkor pedig jöjjön le a pályáról. Ilyen szinten saját térfélen nem lehet labdát veszíteni, ilyen hibákat nem szabad elkövetni, mert ezek olyan ballépések, amire egyszerűen nem tud felkészülni egy csapat sem. Vannak olyan meccsek, amelyeket csúnyán, vagy rossz játékkal, de meg kell nyerni. Nem tudjuk továbbra sem átlépni a saját árnyékunkat, de ahogy láttam az eredményeket a többi csapat sem. Óriási szerencsénk van és nem is értem, hogy tudunk még most is a negyedik helyen állni egy ilyen meccs után. Nem érdemeljük meg, de remélem tudunk ezen változtatni a hátralévő időben.

Somogyi Krisztián: – Elégedett vagyok a mai mérkőzés eredményével, hiszen a Békéscsaba is a nemesebb célokért küzdő csapatok közé tartozik. Kicsit tompák voltunk az első játékrészben, bár akkor is lehetett volna lehetőségünk, ha pontosabbak, agresszívabbak vagyunk. A második félidőre sikerült felrázni a csapatot, megpróbáltunk változtatni, tudtuk hogy lesz még lehetőségünk és mindenképpen meg akartuk tartani ezt a minimális különbséget. Sikerült jól sáfárkodni az adódó helyzeteinkkel, így sikerült egy pontot elvinnünk a Viharsarokból.