Időpont: 2015. március 12. (szombat) 15:30 óra

Asszisztensek: Georgiou Theodoros, Király Krisztián.

Videoton: Kovácsik Ádám, Nego Loic, Souza dos Santos Paulo Vinicius, Juhász Roland, Stopira, Pátkai Máté, Pölöskei Zsolt, Kovács István, Géresi Krisztián, Haraszti Zsolt, Feczesin Róbert. Cserék: Gyánó József, Heffler Tibor, Alhassane Soumah, Sejben Viktor, Land Ádám, Szolnoki Roland, Tischler Patrik.
Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Békéscsaba: Vukasin Poleksic, Thomas Piermayr, Vaskó Tamás, Slavko Damjanovic, Nascimento de Oliveira Fabio, Bényei Balázs, Spitzmüller István, Takács Péter, Laczkó Zsolt, Nathan Eccleston, Ezequiel Calvente Criado. Cserék: Mursits Roland, Birtalan Botond, Balog Zsolt, Fehér Zsolt, Matus Paukner, Svedyuk Alex Pál, Szélpál Norbert.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Laczkó Zsolt (9. perc), Stopira (57. perc).

Sárgalapok: Thomas Piermayr, Stopira (50. perc), Bényei Balázs (66. perc), Juhász Roland (67. perc), Vukasin Poleksic (79. perc).

Piroslap: Damjanovic Slavko (94. perc).

Hatalmas csatában, nyerhető meccsen hagytunk két pontot Felcsúton. Gyorsan vezetést szereztünk egy szögletet követően, de a több kihagyott ziccer után szinte törvényszerűen egyenlített a Vidi.

Több fehérvári szöglet után az első Békéscsaba-sarokrúgásból Fabio beadását Laczkó Zsolt közelről felejte Kovácsik kapujába a kilencedik percben: 0-1.

A 17. percig nem láttunk veszélyes Videoton-próbálkozást, akkor Pátkai lépdelt át néhány lábon, aztán 16 méterről lőtt, Poleksic gond nélkül fogta a középre küldött labdát. Nem lehetett azt mondani, hogy a Videoton fölényben futballozik, egyáltalán – azt se nagyon, hogy futballozik. Rengeteg technikai hiba, ötlettelenség és ütemtelen támadások jelezték, formán kívül van a bajnoki címvédő. A Békéscsaba legnagyobb gondja a gólszerző Laczkó sérülése volt, húzódás miatt kellett lecserélni a 31. percben – Birtalan Botond érkezett helyette.

A 35. percben majdnem egyenlített a Vidi, Pátkai szépen emelt a védők mögé, Feczesin szemben a kapuval mellre vette a labdát, aztán lövés helyett kivárt, Fabio pedig szögletre szerelte. Két percre rá láttunk egy formásnak mondható hazai támadást is, melynek végén Géresi kevéssel csavarta a kapu mellé a labdát. Életjeleket adott a hazai csapat, miközben mesterünknek megint cserélnie kellett – Eccleston is megsérült a 39. percben. Viszont a helyére érkező Paukner hős lehetett volna, a 45. percben Calvente remek elfutása és beadása után levette a labdát a kapussal szemben, de még egy cselt akart csinálni és Kovácsik felszedte előle a labdát. Óriási helyzet volt.

A második félidőre Horváth Ferenc beküldte másik befejezőcsatárát, Tischler Patrikot is. Övé volt a játékrész első helyzete, Juhász középre fejelt labdájáért ment fel, de fölé bólintott. Sokkal nagyobb lehetőség maradt ki a túloldalon: Birtalan pontos centerezése után Kovácsik reflexmozdulattal ütötte el a labdát, de az érkező Spitzmüller nyolc méterről, szemből lőhetett, Kovácsik azonban az ismétlést még nagyobb bravúrral hárította. Zoran Spisjak még ki sem bosszankodta magát – amikor a Vidi egyenlített, Stopira fordult le középen és estében, 15 méterről a jobb sarokba lőtt. 0-2 helyett 1-1, nem mindegy… sajnos.

Jobban pörgött a fehérvári csapat, mint az első félidőben (nem volt nehéz), de a Békéscsaba sem csak a védekezéssel törődött. A Vidiben érdekes módon a hátvédek, Stopira, Nego és Vinicius érkeztek rendre a legnagyobb elánnal a kapu előterébe a támadások végén. Vagy Juhász Roland, aki a 76. percben veszélyesen centerezett, Kovács közelről az oldalhálóba lőtt.

A Békéscsaba a 84. percben harmadik óriási ziccerét is kihagyta: Calvente a kapus elé vitte a labdát, gyönyörűen tálalta Birtalan elé, aki 5 méterről sajnos fölé durrantotta. Ezer százalékos helyzet volt, nem hittük el, hogy kimaradt. Fehér Zsolt próbálta még a 86. percben a kapu felé irányítani a játékszert, Kovácsik kapus azonban a helyén volt. Utolsó lehetőségként Piermayr végzett el egy pontrúgást kiváló pozícióból, a laposan meglőtt labda ismét a hazai kapus kezében landolt. Végső momentumként a 94. percben még Damjanovicot kiállította Németh Ádám, de ez már nem segített senkin, a végeredmény döntetlen maradt.

Zoran Spisljak: – Gratulálok csapatom valamennyi tagjának és a keretben lévő labdarúgóknak a mai teljesítményért. Az együttes megmutatta igazi arcát, több helyzetet alakított ki – de újabb gólt már nem tudott szerezni, így csak egy pontot hozott el idegenből a tavalyi bajnoktól. Ma olyan játékot nyújtottak a fiúk, amellyel helyük van az első osztályban. Megyünk tovább a megkezdett úton, folytatjuk a munkát.