Időpont: 2015. február 20. (szombat) 15:30 óra

Asszisztensek: Georgiou Theodoros, Huszár Balázs

Videoton: Danilovic Branislav, Heffler Tibor, Fejes András, Pölöskei Zsolt, Feczesin Róbert, Rudolf Gergely, Vilaca de Oliveira Filipe, Pátkai Máté, Lang Ádám, Juhász Roland, Szolnoki Roland. Cserék: Kovácsik Ádám, Nego Loic, Souza dos Santos Paulo Vinicius, Sejben Viktor, Tischler Patrik, Dos Santos Tavares Ianique, Simon Ádám.
Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Békéscsaba: Vukasin Poleksic, Thomas Piermayr, Ezequiel Calvente Criado, Vaskó Tamás, Damjanpovic Slavko, Takács Péter, Pilán Márkó, Spitzmüller István, Laczkó Zsolt, Nascimento de Oliveira Fabio, Punosevac Bratislav. Cserék: Mursits Roland, Nathan Eccleston, Balog Zsolt, Birtalan Botond, Matus Paukner, Fehér Zsolt, Hudák Martin.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Laczkó Zsolt (10. perc), Vaskó Tamás (18. perc) – öngól.

Sárgalapok: Thomas Piermayr (14. perc), Juhász Roland (24. perc), Vukasin Poleksic (61. perc), Damjanovic Slavko (64. perc), Ezequiel Calvente Criado (80. perc), Pátkai Máté (83. perc), Sejben Viktor (91. perc).

Piroslapok: Laczkó Zsolt (94. perc).

Nézőszám: 1.763

Első mérkőzését játszotta új albérletében a bajnoki címvédő Videoton, mostantól a tervek szerint nagyjából másfél évig, az újjáépülő Sóstói Stadion elkészüléséig a Pancho Aréna lesz a piros-kékek otthona. Horváth Ferenc talán a “terepismeret” okán a kezdőcsapatba rakta az ősszel még Felcsúton futballozó Tischler Patrikot, aki egy lesgóllal kezdte a meccset.

Aztán már szabályos gól következett a 10. percben, amikor Calvente kitűnő indítását követően Laczkó Zsolt mértani pontossággal, könyörtelenül kilőtte az alsó sarkot: 0-1. A 13. perctől viszont elindult Szilasi sporttárs vesszőfutása és elkezdte a sárgalap gyártást – Piermayr kapta az elsőt a 14. percben. A jegyzőkönyv szerint 18. (a stopperünk szerint 19.) percben Fejes beadását követően a 32. születésnapját ünneplő Vaskó Tamás szerencsétlenül ért a labdába, amely a hálóban kötött ki. Pár másodpercig fel sem fogtuk a történéseket, csak amikor a játékvezető a kezdőkörre mutatott – tudatosult bennünk az eredmény változása, sajnos 1-1.

A továbbiakban is bőven lefociztuk a fradiverő fehérváriakat, mivel precíz védekezésünk hiba nélkül működött és Poleksic kapus is lehúzta a rolót. A Fabio, Calvente és a nagy kedvvel játszó Laczkó egymást után próbáltak kontrákból módosítani az eredményen. A Vidi lestaktikája igen veszélyesen alakult, hiszen a sporik ezzel kapcsolatban sem voltak a helyzet magaslatán – késve és/vagy rosszul fújtak – sajnos ezt nem lehet szebben megfogalmazni. A 28. percben Calvente értetlenül, ülve integetett a tizenhatoson belül – egyértelműen szabálytalanul választották el a labdától – de a megfelelő ítélet ezúttal is elmaradt. A félidő végére aztán a középpályára korlátozódott a játék és a hajrában sem sikerült egyik félnek sem felülkerekedni.

A második játékrészt a Békéscsaba kezdte és ott folytatta, ahol abbahagyta. Calvente többször keltett zavart és csak az 53. perc környékén szorultunk be pár percre, de Pilán és Spitzmüller is tisztázott végül. Aztán újra egy szabálytalanság borzolta a kedélyeket, amikor Piermayr maradt a földön. Úgy láttuk, hogy az összevérezett mezt le kellett cserélnie, így aztán közel négy percig 10 emberrel folytattuk a mérkőzést. A teljesen egyértelmű szabadrúgás helyett csak szöglet lett az ítélet, melyet sikerült is gólra váltani – azonban ezt nem adták meg.

Az 59. percben megkezdődtek a cserék és elsőként Eccleston váltotta a második első osztályú mérkőzését befejező Pilán Márkót. Újra a játékvezető percei következtek, kapusunkat is lappal jutalmazta – nem is értettük igazán, valószínűleg túl hosszan dédelgette a labdát – másra nem tudtunk gondolni, majd Damjanovic sem maradhatott ki a jóból. Vendéglátóink is cserével próbáltak frissíteni: Nego Loic állt be Oliveira helyett. A 71. percben már a Videoton drukkerek sem állták meg szó nélkül a játékvezető tevékenységét – izgalmas hangzatokkal biztatták a hathatósabb igazgatásra.

Két Calvente szabadrúgás, egy Loic helyzet, majd ismét egy hasznos Piermayr védekezés, valamint egy újabb hazai csere (Rudolf helyett Sejben) volt az események sora. A 79. percben – a még nem teljesen egészséges Calvente helyére – Birtalan érkezett. A kis spanyol búcsúzóul megpaskolta a játékvezető kezét és megköszönte az eddigi munkáját, sajnos ezt Szilasi sporttárs – érdekes módon – nem dicséretként értelmezte és sárga cédulával jutalmazta játékosunkat.

Poleksic kapus életmentő pillanatai következtek, aki többször is szenzációs védésekkel őrizte meg az eredményt. A hajrában mindent megpróbáltak a hazaiak a számukra kedvezőbb eredmény elérése érdekében, egy kapufán kívül azonban érdemleges ziccerig nem jutottak. Az utolsó percek sajnos megint a sárga-fekete ruhás, síppal rendelkező, 23. pályán lévő emberről szóltak. Pátkai, Sejben is sárga cédulát kapott, a hosszabbításban pedig Laczkót küldte melegebb éghajlatra két sárga, majd piros lappal (legalábbis így láttuk). Az eredmény azonban már nem változott, így egy pontot faragtunk – idegenben – hátrányunkból!

Horváth Ferenc: – Érdekes mérkőzésen vagyunk túl, el kell ismerni, nem játszottunk jól, de ilyen ellenfél ellen sosem könnyű pályára lépni. Eredményesen játszani viszont lehet, ezért is nehéz most beszélni. Két-három alkalommal a kapussal szemben állt a játékosunk, ha abból egy helyzetet sikerül kihasználnunk, nem kéne magyarázkodnom – igaz, most sem áll szándékomban. Az utolsó két meccsünkön tíz-tizenegy nagy helyzetből lőhettünk volna gólt, de nem sikerült betalálnunk. Már ezen a héten is nagy hangsúlyt fektettünk a befejezésekre, de úgy néz ki, hogy a jövőben ebbe még több energiát kell beletennünk. A múlt heti meccs nagy áldozatokkal járt, ma nagyon hiányoztak azok az emberek, akik jól egy-egyeznek, ezért mást játszottunk, mint eddig. Ettől függetlenül a lehetőségeink ma is megvoltak és mindent megtettünk azért, hogy megnyerjük ezt a bajnokit.

Zoran Spisljak: – Elismerés jár csapatomnak, amely egy értékes pontot szerzett idegenben. A mutatott taktikus játék és a szervezett védekezés nagyon fontos volt a mai mérkőzésen. Úgy gondolom, ha így játszunk a többi csapat ellen is, mint ma a tavalyi bajnok ellen, akkor még több pontot szerezhetünk. Külön ki kell emelnem Poleksic kapust, aki remek teljesítményével tartást adott a csapatnak és köszönöm az együttest elkísérő szurkolók támogatását is – nagyon jól esett az egész együttesnek!