MOL Magyar Kupa 6. forduló

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 53 másodperc.

A MOL Magyar Kupa 2021/2022-es szezonjának következő fordulójában a sorozat legjobb 8 csapata küzd meg egymással.

Mivel a Békéscsaba 1912 Előre 3-1 arányban kiejtette az első osztályban szereplő Gyirmót FC Győr együttesét, így teljes jogú résztvevője a negyeddöntőnek.

A 2022. február 9-én megtartott sorsolás értelmében a Békéscsaba 1912 Előre az Újpest FC csapatát fogadja majd.

Hivatalos játéknap: 2022. március 2. (szerda).

Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.