Időpont: 2015. augusztus 1. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Tóth II. Vencel, Becséri Gergely

Újpest: Balajcza Szabolcs, Nagy Gábor, Heris Jonathan Steve, Kálnoki Kis Dávid, Mohl Dávid, Suljic Asmir, Sankovic Bojan, Balogh Balázs, Hazard Kylian, Sallói Dániel, Perovic Mihailo. Cserék: Kovács Zoltán, Vadász Viktor, Cseke Benjámin, Pávkovics Bence, Bardhi Enis, Tóth Patrik, Gubacsi Zoltán.

Békéscsaba: Mursits Roland, Koszó Balázs Tibor, Fehér Zsolt, Balog Zsolt, Bényei Balázs, Spitzmüller István, Koroudjiev George Assenov, Ezequiel Calvente Criado, Laczkó Zsolt, Szalai Dániel, Punosevac Bratislav. Cserék: Ilizi Ljubos, Nascimento de Oliveira Fabio, Birtalan Botond, Bagi István, Kertész Tamás, Szilágyi Péter, Juhász György.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Nézőszám: 3.692 fő

Gólszerzők: Kálnoki Kis Dávid (23. perc), Perovic Mihailo (43. perc).

Sárgalapok: Bényei Balázs (39. perc), Fehér Zsolt (52 perc), Nagy Gábor (55. perc), Koroudjiev George Assenov (58. perc), Laczkó Zsolt (91. perc).

Nem kezdődött nagy iramban a mérkőzés, a középpályán küzdöttek egymással a csapatok. A 11. percben Mohl Dávid lőtte laposan középre a labdát, ami mindenki előtt elpattogott. Két perccel később Szankovics húszméteres lövését Mursits kiütötte és a 23. percben Balogh Balázs kísérletét is hatástalanította. A szöglet után viszont a kapu előtti kavarodást kihasználva Kálnoki Kis Dávid talált a hálóba (1-0).

A 31. percben Laczkó Zsolt lövése szállt nem sokkal a hazai kapunk fölé, ezután Koszó Balázs beadása volt veszélyes. A szünet előtt Nagy Gábor beadásából Perovics fejelt, a labda épphogy befért a bal alsó sarokba (2-0).

A szünet után Balogh Balázs csavart a keresztlécre egy szabadrúgást. A hatvanadik percben Sankovics kapott jó labdát a kapu előtt, de ígéretes helyzetben mellé lőtt. A 79. percben Bardhi cselezte be magát egészen a kapu torkába, ott azonban Mursits Roland a helyén volt és a támadás véget ért. Ezután Bardhi kitűnő beadását Tóth Patrik fejelte a kapu fölé. A 88. percben Balogh Balázs tisztán lőhetett 18 méterről, nem sokkal ment fölé.

Zoran Spisljak: – Küzdelmes és izgalmas meccset játszottunk. Elég sokáig tartottuk az Újpestet azon a területen, ahol nem jelentett veszélyt, de sajnos egy szögletnél nem tudtunk felszabadítani. Azután kialakítottunk pár lehetőséget, amelyek kis szerencsével gólt hozhattak volna, de a félidő végén kicsit kiengedtünk, amit az Újpest egyből kihasznált. Sokat kell még dolgoznunk, tovább kell építeni a csapatot és az eredmény jönni fog.