OTP Bank NB I Liga 2015/2016. felkészülési mérkőzés

Időpont: 2015. június 27. (szombat) 14:00 óra

Újpest: Balajcza, Nego, Heris, Windecker, Balogh B., Perovic, Mohl, Nagy G., Kálnoki, Forró, Suljic. Cserék: Vida, Bojan, Tóth P., Gubacsi, Farkas.
Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics.

Békéscsaba: Mursits, Koszó, Damjanovic, Balogh Zs., Bényei, Borbély, Spitzmüller, Bagi, Király, Birtalan, Viczián. Cserék: Fildán, Nagy J., Fehér, Balogh Miklós, Juhász, Georghi, Tölgyesi, Berki, Balogh Milán, Balázs, Prasler.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Heris (10. perc), Borbély (20. perc), Prasler (71. perc).

A 10. percben Suljic szabadrúgása után a vendég lila-fehérek még kivágták a labdát, majd az új szerzemény – Kálnoki Kis középre adta a labdát, amelyből Jonathan Heris gólt szerzett. A 20. percben egyenlítettek a vendégek – Borbély Bálint szögletet követően egy kipattanó labdát követően volt eredményes. A 71. percben a békéscsabai Prasler Thomas győztes gólt szerzett, miután becsapta Vida Balázst.

Nebojsa Vignjevics: – Megérdemelten nyert a Békéscsaba.

Zoran Spisljak: – Elsősorban gratulálok a csapatbak azért, hogy az első felkészülési meccsen győzni tudott. Több célunk is volt a meccsen és azt lehet mondani, hogy a csapat fizikálisan, taktikailag is megfelelt az élvonalnak. Az is látszik azonban még, hogy sokat kell dolgoznunk. Ezt a győzelmet Szikszai László névnapjára ajánlja a csapat.

A felkészülés jövő héten folytatódik: 2015. július 1-jén 17:00 órától a Budapest Honvéddal játszunk.