A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 3. (vasárnap) 16:00 óra

Cím: 5200 Törökszentmiklós, Puskás Ferenc utca 12.

Asszisztensek: Balla Levente, Elek Balázs

Törökszentmiklós: Csáki Kálmán, Lakatos Kirill Zolta, Tóth Nándor, Gyürki Máté, Katona György Viktor, Orovecz Ádám, Héder Róbert, Kinyig Milán, Csúri Dájmond Dávid, Kiss Csaba, Rimóczi János István. Cserék: Zsibrita Gergő, Vasas Károly, Poczai Ronald, Papp Sándor, Ramos György, Tamasi Csaba, Gusztafik Péter.

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Czvalinga Áron, Kasik Ákos, Kitl Miklós, Styecz Bence, Farkas Botond Gergő, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Mágocsi Bence, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Pap Szabolcs, Korógyi Szabolcs, Kiss László Dávid, Marik Soma.
Vezetőedző: Brlázs István Gábor

Gólszerzők: Orovecz Ádám (13. perc), Pap Szabolcs (68. perc).

Sárga lapok: Gyürki Máté (75. perc), Czvalinga Áron (78. perc).

A tavaszra jelentősen megerősített nagykunsági gárda egy átlövéssel szerzett vezetést az első félidőben, amit szünet után két cserejátékosuk összjátéka után egalizáltak a Lilák.

A hazaiak számára kezdődött jobban a mérkőzés, akik a 13. percben megszerezték a vezetést. A csabai nevelésű Orovecz 16 méterről lőtt pontosan a hosszú sarokba, Czinanó nem védhette a jól eltalált labdát, 1–0. A folytatásban aktív mezőnymunkával teltek a percek. A vendégeknél Oláh Ákos előtt adódott egyetlen komoly lehetőség, a szentmiklósiak viszont az eredmény óvására helyezték a hangsúlyt.

Szünet után sem változott jelentősen a mérkőzés összképe. A csabaiak támadtak, de a befejezéseknél egyetlen kivétellel rendre hiba csúszott az utolsó passzaikba. A 68. percben két csereemberük hozta össze az egyenlítést, amikor Korógyi lapos passzát Pap Szabolcs értékesítette közelről, 1–1. A maradék időben a győzelemért küzdöttek a látogatók, a házigazdák azonban eredményesen zárták le előlük a területeket, így maradt a döntetlen.

Brlázs István Gábor: – Az első félidő ráment arra, hogy megszokjuk a füves pályát, a másodikban már megfelelő számú helyzetet tudtunk kialakítani, csak a befejezésekkel nem volt szerencsénk. Két pontot itt hagytunk.