Tisztul a kép

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 149 másodperc.

Bár a harmadosztályú bajnokság nyugati csoportjában az utolsó fordulóra marad a feljutó helyek eldöntésének lehetősége, addig a másodosztályban már ismertek a biztos kiesők.

Az NB3-as bajnokság keleti- és közép csoportjában már korábban eldőlt az eggyel magasabb osztályt érő helyek sorsa: Nyíregyháza FC (1.), Ceglédi VSE (2.), HR-Rent Kozármisleny (1.), SZEOL SC (2.). A nyugati csoportban viszont nyitott maradt a harc végkimenetele, hiszen az érdekelt csapatok közül egyik sem hibázott – így az első három helyezett (1. Ferencvárosi TC II. – 69 pont, 2. Mosonmagyaróvári TE – 66 pont,  3. Dorogi FC – 65 pont) továbbra is egymáshoz képes 4 pont különbséggel áll a tabellán. Mindhárom csapat egyaránt odaérhet a magasabb osztályba és egyáltalán nem mindegy a harmadik helyezett kiléte sem, hiszen a keleti csoportban a Cigánd VSE együttesének már csak ez az egy esélye maradt. Amennyiben az utolsó fordulóban a Dorog hibázik, úgy a borsodiak kerülhetnek legjobb harmadikként az NB2-be. Bár, mivel olyan sajátságos helyzet állt elő, hogy a másodosztályból már biztosan három csapat búcsúzik: 14. Dunaújváros (27 pont) – nincs licence, 15. SZTK-ERIMA (27 pont) – nincs licence sem, 16. FC Ajka (20 pont), így elvileg a harmadosztály mindkét legjobb harmadik helyezettje feljuthat majd.

Az NB2-ben a Mezőkövesd (2.) szinte karnyújtásnyira került az első osztályú szerepléstől, hiszen a 29. fordulóban 0-4 arányban, kiütéssel győzött Siófokon. Az utolsó, 30. fordulóban, hazai pályán azt a Dunaújvárost fogadják, amely még másodosztályú indulási jogot sem igényelt – így aztán kicsi a valószínűsége, hogy a borsodiakat hibára tudják vagy egyáltalán akarják kényszeríteni. A ZTE (3.) viszont hiába aratott bravúros 2-1 arányú győzelmet Soroksáron, ebben a helyzetben kevés esélye maradt az üdvösségre. Az utolsó fordulóban szintén egy kiesésre ítélt együttessel, az FC Ajkával találkoznak, de a két egységnyi lemaradás csak a Kövesd pont nélkül maradása esetén lenne ledolgozható. A Gyirmót FC

A Békéscsaba 1912 Előre második csapata is befejezi a szezont a hétvégén, az egyik feljutó – a szezonban végig impozáns teljesítményt nyújtó – SZEOL FC együttesét fogadja a Kórház utcában, akiket a következő idényben újból vendégül láthatunk majd, csak már az NB2-ben.

Mindkét osztály utolsó fordulójának mérkőzéseit 2016. június 5-én (vasárnap) 18:00 órától, egyidejűleg rendezik meg.