Időpont: 2023. március 5. (vasárnap) 14:00 óra

Cím: 3580 Tiszaújváros, Teleki Blanka út 6.

Asszisztensek: Piskóczki Viktor, Végh Márton

Tiszaújváros: Herceg Péter, Nagy Gergő Máté, Páll Zsombor, Gelsi László, Tóth Borisz Alexander, Géringer László, Lőrincz Patrik Márton, Varjas László, Nagy Péter, Boros Gábor, Valkay Richárd. Cserék: György Kristóf, Lehóczki Balázs, Kundrák Adrián, Bussy Dávid, Vitelki Balázs, Tóth Simon, Gottfried Dániel, Illés Dávid, Erős Tibor, Molnár Máté, Nagy Dávid Balázs.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Békéscsaba: Zábráczki Szabolcs László, Bacsa Krisztián, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Kuzma Hunor Álmos, Zádori Krisztián, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Csák Albert, Belanka Dávid. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Borbély Bence Boldizsár, Orvos Levente, Komáromi Csongor, Werle Zalán, Rajsli Tamás.
Vezetőedző: Nagy Sándor

Gólszerzők: Gelsi László (19. perc), Boros Gábor (27. perc), Vitelki Balázs (82. perc).

A hazaiak támadólag léptek fel és bő negyedóra után a vezetést is megszerezték, egy szöglet utáni adogatás végén (1-0). Ezt követően a mezőnyben kiegyenlített játék folyt, az újvárosiak azonban veszélyesebben támadtak és szűk félóra múltán újabb gólt szereztek Boros révén (2-0).

A második félidőben jobbára a borsodi együttes dominált, de a vendégek teljesítménye is sokat javult. A csabaiak az 57. percben elveszítették a jól játszó Kuzmát, akit térdsérülés miatt le kellett cserélni. A meccs hajrájában így sem kerülhették el az újabb hazai gólt, amelyet egy korszerű kényszerítőzés előzött meg (3-0). Összességében az érettebb játékot nyújtó Tiszaújváros győzelme nem volt érdemtelen.

Nagy Sándor: – Az első húsz percben kerestük a játékunkat, a bekapott gól után magunkra találtunk, de komoly helyzetekig nem jutottunk. A második félidőre rendeztük a sorainkat, jól kezdtünk, de az ellenfél kapuja előtt nem jelentettünk komoly veszélyt, így pedig nem kerülhettük el a sorsunkat.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

Facebook eseményJegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!