Címkézett bejegyzés

Elhunyt Selmeczy-Tóth Mihály

Hetvenhét éves korában 2026. június 1-én elhunyt Selmeczy-Tóth Mihály – kaptuk a sajnálatos hírt családjától.

Gyászolunk

Selmeczy-Tóth Mihály, aki a Békéscsabai Előre Spartacus egyik meghatározó háttérembere volt, évtizedeken keresztül szolgálta a klubot technikai munkatársként, reklám- és propaganda-felelősként, valamint szervezőként. Jelentős szerepet vállalt a klub támogatói kapcsolatainak építésében, a kiadványok szerkesztésében és az egyesület társadalmi kapcsolatainak ápolásában. Munkája nemcsak a labdarúgó-, hanem a kézilabda-szakosztály működését is segítette. A kilencvenes években kapcsolatrendszerével a játékos-toborzásban és a nemzetközi kapcsolatok kialakításában is közreműködött.

Temetése 2026. június 11-én (csütörtökön) 14:30 órakor lesz Békéscsabán az Alsóvégi vasúti evangélikus temetőben.

Emlékét tisztelettel megőrizzük.

Elhunyt Krattinger Márton a Békéscsabai Előre FC korábbi elnöke

Életének 72. évében elhunyt Krattinger Márton, az Előre korábbi elnöke.

Krattinger Márton

Krattinger Márton 1954. augusztus 4-én született. Közigazgatási szakemberként a Békés Megyei Önkormányzati Hivatal főmunkatársa volt, és Békés vármegye közéleti és önkormányzati életében meghatározó szerepet töltött be. 1996. március 13-án választották meg a Békéscsabai Előre FC elnökének, de csak június 30-ig töltötte be a pozíciót. Krattinger Márton a továbbiakban éveken át elnökségi tagként segítette az Előre munkáját. A klub szereplését az utóbbi években is nyomon követte és lelkes szurkolóként szívügyének tekintette.

Elnök úr emlékére a 2026. április 5-én megrendezésre kerülő Aqvital FC Csákvár elleni mérkőzést gyászszünettel kezdjük.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Gyászolunk

Kilencven éves korában elhunyt Kucsera Mihály, az Előre korábbi labdarúgója – kaptuk a sajnálatos hírt családjától.

Kucsera Mihály

Kucsera Mihály 1952 és 1954 között akkor még az Békéscsabai Építők SK, valamint 1963 és 1967 között már a Békéscsabai Előre SC játékosaként szerepelt. Búcsúztatása 2026. január 6-án 10 órakor lesz a békéscsabai Evangélikus Kistemplomban, hamvait a békéscsabai Berényi úti temetőben helyezik örök nyugalomra.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Elhunyt Rajki István aranykoszorús cukrászmester

A Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara tudatta a hírt, hogy elhunyt Rajki István cukrászmester, aki múlt évben másodszor lett a kamaránál Békés Vármegyei Kézművese.

Rajki István

Fotó: Pintér Vince / BVKIK

Rajki István Medgyesegyházán született. 1973-ban végzett cukrászként. 1977-ben a hódmezővásárhelyi Vendéglátóipari Szakközépiskolában érettségizett. Cukrász mestervizsgáját 1980-ban szerezte meg.

Szakmáját 1973 óta gyakorolta, 1984-től egyéni vállalkozóként. Ettől az évtől kezdve foglalkozott cukrásztanulók képzésével is. A folyamatos fejlődés eredményeként 1990-ben készült el a minden igényt kielégítő cukrászműhelye, amely a kapacitásbővítés mellett a szakmai képzés magasabb színvonalát is magával hozta. Évfolyamonként 6-8 tanuló gyakorlati képzését biztosította, akik többször bizonyítottak iskolai és országos versenyeken is. Számos ma ismert cukrász nála tanulta a szakma csínja-bínját. A 2012/2013-as tanévben a Szakma Kiváló Tanulója versenyen cukrász szakmában II. helyezést, 2013/2014-ben III. helyezést ért el a nála felkészült cukrász tanuló. Célja a képzés folyamán mindig az volt, hogy az általa oktatott tanulók a termelő műhelyekben a szakmájuk bármely területén önálló munkavégzésre legyenek képesek. Szakmaszeretetre és hivatástudatra nevelte.

Rajki István a Békéscsaba 1912 Előre elkötelezett támogatója volt hosszú éveken keresztül, így elvesztése mindenkit mélyen érintett a klubnál.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Gyászolunk

Hatvankét éves korában elhunyt Csanálosi Miklós labdarúgó, az 1988-ban Magyar Kupát nyert Békéscsabai Előre középpályása.

Csanálosi Miklós

Csanálosi Miklós 2025. június 28-án hunyt el – erről az özvegye írt a Facebook-oldalán, a gyászjelentésben pedig azt is megosztotta, hogy a temetés 2025. július 10-én 13:30 órakor lesz a mezőtúri Felsőrészi Temetőben.

Középpályásként 1984-től 1991-ig játszott Békéscsabán, első NB I-es mérkőzését 1985 tavaszán játszotta. Tagja volt az 1988-ban Magyar Kupát nyerő csapatnak, így a következő idényben a Kupagyőztesek Európa-kupájában is pályára lépett. 174 NB I-es meccsel a háta mögött 1991-ben nevelőklubjához, Tatabányára szerződött, további 23 mérkőzésen szerepelt az NB I-ben, mielőtt a klub kiesett az NB II-be.

Pályafutása végén Bicskén és Környén is játszott, 1998-ban vonult vissza.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!