Időpont: 2015. november 22. (vasárnap) 13:00 óra

Asszisztensek: Temleitner Krisztián, Sándor Zoltán

SZEOL: Leindler Domonkos, Grünwald Attila, Forró Attila, Kormányos Kolos, Rácz László, Végh Ariel, Gajág Gergő, Ondrejó Tamás, Kéri Tamás, Buzási Péter, Fülöp Tibor. Cserék: Huszárik Zsolt, Varga Richárd, Makra Zsolt László, Szabó Gergő, Maksimovic Nikola, Domonkos Csaba, Ördögh Kristóf.
Vezetőedző: Tóth Ákos.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Lászik Milán, Juhász György, Zámbori Dániel, Szalai Dániel, Tatár Eduard, Mácsai László, Kertész Tamás, Kálmán Szilárd, Konyecsni Zoltán. Cserék: Takács János Dávid, Bogár Imre, Démusz Dominik.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerző: Grünwald Attila (63. perc).

Sárgalapok: Ondrejó Tamás (42. perc), Tatár Eduard (63. perc), Mácsai László (65. perc), Kéri Tamás (75. perc), Huszárik Zsolt (83. perc).

line_purple

Tócsákkal tarkított, mély talajú pályán nem alakult ki folyamatos játék. Sok volt a pontatlan megoldás oda-vissza, a szegediek labdabirtoklásban jobban álltak, viszont a valós veszélyt a rendre Kertész kontrái jelentették.

Szünet után a szegediek kapujuk elé szegezték a viharsarkiakat. Nagy nyomás nehezedett Máthé kapujára – ennek ellenére, ha Konyecsni jobban céloz egy gyors ellenakció végén, akár a vezetést is megszerezhette volna az Előre. A meccs utolsó negyede mozgalmassá vált: Végh távoli lövését hárította a felső léc, majd Kertész kiugrásánál maradt el a joggal reklamált büntető. Ezzel szemben a másik oldalon Végh ívelését Grünwald fejjel juttatta a csabai kapuba, 1–0. Paprikássá vált a meccs vége, különösen az erélytelen játékvezető kapott sok kritikát belülről és kívülről egyaránt, de a szegediek közben megtartották a számukra kedvező eredményt.

Az első félidei útkeresés után a hazaiak többet, a vendégek veszélyesebben támadtak, azonban a helyzetkihasználással hadilábon álltak, ezért maradtak pont nélkül.

Tóth Ákos: – A nehéz talaj ellenére mindkét csapat derekasan küzdött, többet tettünk a győzelemért, amihez ezúttal szerencse is párosult.

Boér Gábor: – Igen rossz talajú pályán, nagyot küzdött a csapat, a nagyobb ziccerek előttünk adódtak, viszont szokásunkhoz hűen ezeket mind ki is hagytuk. Ha igaz a mondás, miszerint egy játékvezető ugyanannyit téved egy csapat kárára, mint javára, akkor a tavaszi szezonban rengeteg „ajándékot” fogunk kapni. Megítélésem szerint a döntetlen reálisabb lett volna, de sajnos megint gratulálnunk kell az ellenfelüknek. Bízom benne, hogy szebb tavasz elé nézünk.

line_purple

Boér Gábor, az Előre második csapatának szakvezetője: – A helyzetünk semmit nem javult a legutóbbi mérkőzéshez képest, a sérültjeink továbbra sem állnak rendelkezésre és eltiltottjaink száma is gyarapodott. Két hálóőrünk – Koszecz és Máthé mellett az ujját törő ifi kapus, Czinanó sem bevethető, Huszár és Ruzsa izomsérülése miatt nem játszhat, Bozó a bokájával bajlódik, míg Szántóra és Pilánra eltiltása, Polonio-Guerreiróra egyéb elfoglaltsága miatt nem számíthatok. A problémáinkat növeli, hogy az ifjúsági együttes is megfogyatkozott létszámában, éppen ezért nagy szükségünk lesz a visszajátszókra és azok rutinjára. Jól ismerem ellenfelünk játékerejét – azt gondolom, hogy az egyik legtudatosabb focit játszó csapat otthonába látogatunk, ennek megfelelően rendkívül nehéz mérkőzést várok. Persze bízom benne, hogy kozmetikázni tudunk valamelyest az őszi szereplésünkön.