Sorsolásra várva

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 275 másodperc.

Amint azt már korábban jeleztük, a 2024/25. évi Férfi Felnőtt nagypályás labdarúgó MOL Magyar Kupa 3. forduló párosításainak sorsolására 2024. augusztus 26-án (hétfő) 18:10 órától az M4 Sportcsatorna élő műsorában kerül sor.

MOL Magyar Kupa

Az elmúlt hétvégén két napon keresztül zajlott a kiírás második fordulója, melyben 72 csapat mérte össze erejét és próbálta meg kiharcolni a továbbjutást. A következő együttesek sikerrel vették az akadályt és kiharcolták a jogot a harmadik fordulóban való részvételre (ABC-rendben): 1908 SZAC Budapest, Balatonalmádi SE, BKV Előre, Budaörs, Credobus Mosonmagyaróvár, Csornai SE, DEAC, Dorogi FC, Dunaújváros FC, Eger SE, Érdi VSE, ESMTK, Facultas-Tiszafüredi VSE, FC Hatvan, FC Nagykanizsa, FC Sopron, Fémalk-Dunavarsány, Füzesabony SC Erőss Út, Gödöllői SK, Harta SE, Hódmezővásárhelyi FC, III. ker. TVE, Iváncsa KSE, Kaposvári Rákóczi FC, Karcagi SE, Kelen SC, Mezőörs KSE, Monor SE, Pápai Perutz FC, PMFC, Putnok FC, Sárvár FC, Szombathelyi MÁV Haladás VSE, Tarpa SC, Testvériség-Újpalota SE, Tiszakécskei LC.

Az eredményeket szemlélve talán meglepetésnek nevezhető a Szolnok, a Cigánd, a Tiszaújváros, a Salgótarján, valamint a Martfű korai búcsúja is. Nem maradt már állva egyetlen Békés vármegyei csapat sem, hiszen a Hódmezővásárhely 1-4 arányban legyőzte a Mezőmegyert. A legtöbb gól a Duna SK – Tiszakécskei LC mérkőzésen esett, ahol 0-15 arányban a vendégek örömjátékot mutattak be. A Somogysárd SE – PMFC 1-9, vagy az Ercsi Kinizsi SE – Iváncsa KSE 2-7, a Faddi SE – Dunaújváros FC 1-11, de a Bakonycsernye – Csornai SE 1-9 meccseken sem unatkozhatott a közönség.

A 3. forduló résztvevői a következők szerint állnak össze: a 2. forduló mérkőzéseinek továbbjutó csapatai (36 együttes), a 2024/25. évi NB I. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő csapatok (12 együttes), a 2024/25. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő csapatok (16 együttes), összesen 64 klub, így ebben a körben már a Békéscsaba 1912 Előre is csatlakozik. A hivatalos játéknapok: 2024. szeptember 14-15. (szombat és vasárnap).

A harmadik forduló sorsolását az alábbiak szerint bonyolítják le. A 3. fordulóba továbbjutott csapatok, illetve a 2024/25. évi NB I. és NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban résztvevő csapatok kerülnek összepárosításra. A 3. fordulóban a 2024/25. évi NB I. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő 12 csapat kiemelt, a forduló sorsolásakor nem kerülhetnek egymással párosításra. A 2024/25. évi NB I. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő 12 csapat neve külön serlegbe kerül elhelyezésre. Az 2024/25. évi NB II. vagy alacsonyabb osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban résztvevő csapatok közül kihúzott sportszervezethez kerül kihúzásra a 2024/25. évi NB I. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő sportszervezet csapata. A mérkőzések kisorsolását követően a sorsolás a 2024/25. évi NB II. és alacsonyabb osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő sportszervezetek párosításával folytatódik.

A pályaválasztás joga pedig az alábbiak szerint kerül meghatározásra. Amennyiben a két csapat között bajnoki osztálykülönbség van, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó. Amennyiben a két csapat azonos szintű bajnoki osztályban játszik, akkor az a pályaválasztó, amely csapat a 1-7. fordulókban kevesebbszer volt pályaválasztó. Amennyiben így sem dönthető el a pályaválasztás, akkor a sorsoláson elsőnek kihúzott csapat a pályaválasztó.

Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Az a csapat jut tovább, amelyik a mérkőzésen több gólt szerez. Ha a lejátszott mérkőzésen mindkét csapat ugyanannyi gólt szerzett, a mérkőzés rendes játékidejének leteltét követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. A hosszabbításban több gólt szerző csapat jut tovább. Ha a hosszabbítás során mindkét csapat ugyanannyi gólt szerez, vagy nem születik gól, akkor a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el. Ha hosszabbításra van szükség, öt perc szünetet kell tartani a rendes játékidő vége és a hosszabbítás kezdete között. A büntetőpontról történő rúgásokat az IFAB játékszabályaiban meghatározott eljárásnak megfelelően kell végrehajtani.