Sikeres csabai premier

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 178 másodperc.

Békéscsaba 1912 Előre – FK Zhetysu Taldykorgan 2-0 (2-0)

Békéscsaba: 1. félidő: Póser – Balogh Milán, Koszó, Fehér Zs., Juhász Gy. – Tölgyesi – Berki, Spitzmüller, Birtalan – Szilágyi P., Vólent. 2. félidő: Mursits – Bényei, Balogh Miklós, Balog Zs., Zámbori – Borbély – Pilán, Bagi, Király P. – Kertész, Viczián.
Vezetőedző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Birtalan (tizenegyesből 26.), Vólent (31.)

20150206

A Nyíregyháza ellen 2-0-s vereséget szenvedő FK Zhetysu Taldykorgan ellen játszotta első törökországi felkészülési mérkőzését az NB II második helyén telelő Békéscsaba. A Kazah rivális egyébként az élvonal hetedik helyén áll.

A csabaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első percekben két távoli lövéssel is veszélyeztettek, de előbb Spitzmüller fölé, majd Tölgyesi a kapus kezébe helyezte a labdát. Az első negyedórában a kazah együttes szinte a félpályát sem tudta átlépni, a magyar csapat agresszívan visszatámadott a labdavesztések után.

A folytatásban kicsit kiszabadultak a szorításból a kazahok, de a 25. percben góllá érett a csabai fölény: Szilágyi és Birtalan szép összjátéka után utóbbi tört be a baloldalon a tizenhatoson belülre, ahol buktatták, a sértett pedig higgadtan a léc alá lőtte a tizenegyest (1-0).

Öt perccel később növelte előnyét a kazahoknál sokkal jobban futballozó Előre: egy labdaszerzés után Berki Péter hozta kihagyhatatlan helyzetbe Vólent Rolandot, aki 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot (2-0). A 36. percben egy kisebb perpatvar zavarta meg a mérkőzést, mert a sokadik durva kazah belépőt Vólent már nehezen viselte. Az első kazah lehetőségre a 43. percig kellett várni, de egy visszagurítás után kapásból a kapu mellé bombázott a második hullámban érkező középpályásuk.

A második félidőben eleinte csak a középpályán folyt a harc, helyzetet nem láthatott a körülbelül húszfős publikum. A kazahok némileg aktívabbak voltak, de a szünetben sort cserélő viharsarkiak az első félidőhöz hasonlóan remekül zárták le a területeket. Hosszú idő után jutott el a kazah kapuig az Előre a hetvenedik percben, és rögtön hatalmas helyzet maradt ki: egy baloldali szöglet mindenki felett elszállva Bényeinél landolt a hosszún, azonban az üres kapu mellé lőtte a labdát.

A 75. percben ismét állt a játék, egy ütközés után Kertész maradt a földön, kiugró vállát a csabai csapatorvos másodpercek alatt visszarakta a helyére, így folytatódhatott a meccs. A 86. percben majdnem háromra növelte előnyét a Békéscsaba, de Király Patrik távoli bombája a kapufán csattant. A második félidő már kiegyenlítettebb játékot hozott, de az első játékrész képe alapján teljesen megérdemelten nyert a Békéscsaba a helyzetig sem jutó Zhetysu ellen.

Fotó, forrás és további felvételek: rangado.hu