A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 13. (szerda) 16:00 óra

Helyszín: Putnoki Várady Béla Sportközpont

Asszisztensek: Halmai Kristóf, Vilmányi Simon

Putnok: Cserepka András, Gellén Balázs, Sághy Félix, Nádimov Norbert Jegorovics, Katona Bence, Buda Péter Pál, Szics Olekszij, Csutora Mihály, Dobrovolszki Jenő. Juhos Dávid, Sramkó Ronáld. Cserék: Pápai Krisztián Marcell, Riznicsenkó Viktor, Petrecsko Román, Nagy Zsolt András, Dlehány Bence, Laczkó Krisztián, Hadházi Sándor Máté, Fülöp Krisztián.
Vezetőedző: Szala Ákos

Békéscsaba: Krnács Richárd, Kasik Ákos, Zvara Levente Mátyás, Pap Szabolcs, Farkas Botond Gergő, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Mágocsi Bence, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Czvalinga Áron, Sipaki Patrik Martin, Korógyi Szabolcs, Szabó Zsombor, Marik Soma, Zelik Csaba.

Gólszerzők: Juhos Dávid (16. perc), Varga Tamás Károly (19. perc), Sághy Félix (60. perc), Korógyi Szabolcs (65. perc).

Sárga lapok: Sághy Félix (18. perc), Varga Tamás Károly (66. perc), Szabó Zsombor (83. perc).

Némileg felforgatott csapattal kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, több játékosnak kellett más poszton helytállnia. Kezdetben nehezen találták az ideális összhangot a Lilák, ennek a hozománya lett negyedórányi játékot követően a hazaiak vezető találata is, melyet Juhos jegyzett, aki egy beadást értékesített (1–0). Némi szerkezetváltás után normalizálódott az Előre teljesítménye, hamarosan az egyenlítés is összejött. A 19. percben Pap Szabolcsot ígéretes helyzetben rúgták meg a tizenhatoson belül, az érte járó büntetőből pedig Varga Tamás egalizált (1–1). A folytatás inkább a kiegyenlített küzdelemről szólt, mintsem a látványról, túl sok helyzetet nem láthatott a publikum.

Szünet után is váltakozó szerencsével csatáztak a felek. A 60. percben a csabai védők egy szögletnél nem figyeltek Sághyra, aki közelről csúsztatta a labdát a hosszú sarokba (2–1). Ismét nem kellett sokat várni a válaszra, hiszen öt perccel később Varga Tamás indította Korógyit, aki elhúzta a labdát kapus mellett, majd elegánsan helyezett a hálóba (2–2). A mérkőzés további részében mindkét oldalon akadtak lehetőségek, komoly ziccer azonban csupán Oláh Ákos előtt adódott a végjátékban, de kimaradt a meccslabda. Összességében a döntetlen reálisan fedte a látottakat.

Brlázs István Gábor: – A jó iramú mérkőzésen többnyire mezőnyjáték folyt, az utolsó pillanatokban elhibázott ziccerünk miatt lehet csak hiányérzetünk. A játék képe alapján a döntetlen igazságosnak tekinthető és nem rossz eredmény.