Időpont: 2022. augusztus 17. (szerda) 17:30 óra

Cím: 1026 Budapest, Pasaréti út 124-126.

Asszisztensek: Holpár Gergely, Csákó Patrik

Pénzügyőr: Ritzl Bence Levente, Kasza Balázs Ákos, Balázs Bálint József, Bagó Patrik, Popovics Bertold Mihály, Biró Ákos, Urbin Martin, Bartos Norbert, Karacs Roland, Pusztai Dániel, Gál Márk. Cserék: Gálfi László, Bogdán Rajmond Márk, Csigi Ádám, Puskás Bence, Varga Örs, Oláh Krisztián Ferenc, Osztovics Marcell, Megyeri Márk, Hujbert Botond.
Vezetőedző: Lászka Balázs

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Balla Mátyás, Cservenák Csaba, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Bor Dávid Ferenc, Oláh Ákos, Szabó Zsombor. Cserék: Orvos László, Zahorán Áron, Kovács Zsombor, Boros Tamás, Rajsli Tamás, Csák Albert, Komáromi Csongor, Marik Soma.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerzők: Pap Szabolcs (15. perc), Bor Dávid Ferenc (40. perc), Bónus Marcell (46. perc), Pusztai Dániel (50. perc), Biró Ákos (64. perc), Kasza Balázs Ákos (83. perc), Varga Örs (90. perc).

Sárga lapok: Gál Márk (40. perc), Szabó Zsombor (86. perc), Varga Örs (90. perc).

Piros lap: Marik Soma (73. perc).

Sajnos a háromgólos előny sem bizonyult elegendőnek, hogy második csapatunk megszerezze első győzelmét a szezonban. A pompásan sikerült első félidő után, nagyot fordult a kocka a második játékrészben és úgy látszik, hogy egyelőre a szerencsével is hadilábon állunk, így Budapesten maradt a három pont.

A pénzügyőrök léptek fel támadólag hazai premierjükön, egy kontra végén mégis Pap Szabolcs talált be elsőként az első negyedóra végén (0-1). Az ivószünet előtt a többet kezdeményező hazai együttes Biró révén egyenlíthetett volna, de a ziccer kimaradt, miként a másik oldalon is akadt egy hatalmas bravúrja a hazai kapusnak. A hajrához közeledve viszont már ő sem segíthetett csapatán. Előbb egy gyors csabai ellenakció végződött büntetőt eredményező szabálytalansággal, amit Bor Dávid váltott gólra (0-2), közvetlenül a szünet előtt pedig egy sakk-mattig kidolgozott akció végén Bónus Marcell is betalált (0-3).

A térfélcserét követően hamarjában érkezett a három helyen is frissítő fővárosiak szépítése. Pusztai lövése egy védőn megpattanva került a hólóba, ami megadta a lökést a házigazdáknak (1-3). Fölényben játszott a Pénzügyőr és egy kezezés miatt megítélt büntetőből a 62. percben Bíró révén tovább faragta a hátrányát (2-3). Nem javított a vendégek helyzetén, hogy a frissen beállított Marik nyomban begyűjtött két sárga és így a kiállítás sorsára jutott. Ezután nagy nyomás nehezedett a lilák kapujára, akik a 83. percig tudták tartani a kedvező eredményt. Ekkor egy szöglet után Kasza fejesből egalizált (3-3). A slusszpoén a végére maradt, amikor Varga Örs távoli szabadrúgásból a győztes találatot is megszerezte (4-3).

Nagy Sándor: – Az első félidőben jó játékkal magabiztos előnyre tettünk szert és a gólokon kívül további helyzeteink is voltak. A második játékrészre sajnos száznyolcvan fokos fordulatot vett a játékunk, hiszen azt hittük, hogy megnyertük a mérkőzést, ami óriási hiba volt.

Ellentétes félidőket produkáltak a csapatok, nagyobb koncentrációval és fegyelemmel bravúros pontot szerezhetett volna az Előre.