MOL Magyar Kupa 2. forduló

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 144 másodperc.

Szünet következik NB3-as csapatunk számára ezen a hétvégén, hiszen a főtábla második fordulójával folytatódnak a MOL Magyar Kupa 2021/22-es szezonjának küzdelmei.

Hatvannégy csapat három napon keresztül harcol egymással: augusztus 27-én (péntek) kettő, augusztus 28-án (szombat) és 29-én (vasárnap) pedig tíz-tíz mérkőzést rendeznek. Békés Megyéből csak a Gyulai Termál FC maradt állva, ők a BVSC-Zugló csapatát fogadják vasárnap. Az idei kiírás szerint a Békéscsaba 1912 Előre, másodosztályú csapatként csak a harmadik fordulóban csatlakozik majd a sorozathoz. Második együttesünk számára érdekes lehet a Sényő-Carnifex FC – Tállya KSE összecsapás, hiszen jövő hét szerdán éppen a Tállyát fogadjuk majd a Kórház utcai Stadionban.

Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbítás után is döntetlen az állás, a továbbjutás büntetőrúgásokkal döntik el a csapatok.

További fontos változás a korábbi évekhez képest, hogy a harmadik fordulóban bekapcsolódó első- és másodosztályú csapatok egymást is kaphatják a sorsoláson, azaz nincs védettsége a legmagasabb osztályokban szereplőknek.

A cserelehetőségeket illetően egyelőre két eshetőséggel számol a versenykiírás. A jelenleg hatályos szabályok szerint maximum 12 játékos neve szerepeltethető a jegyzőkönyvben. A rendes játékidőben egy csapat maximum háromszor szakíthatja meg a játékot és ötöt cserélhet. Amennyiben a mérkőzés 2 x 15 perces hosszabbítással folytatódik, a felek jogosultak az 5 cserejátékoson és a 3 játékmegszakításon kívül további egy cserejátékos (akár kapus is) becserélésére, és további egy játékmegszakításra.

Mivel azonban még nem tudjuk, hogy megmarad-e a pandémia miatt bevezetett öt cserelehetőség, ez még nem biztos. Ha az IFAB a 2021/22-es bajnoki évre vonatkozóan nem hosszabbítja meg a három helyett öt cserét engedélyező szabályát, akkor a jegyzőkönyvben legfeljebb 7 cserejátékost lehet feltüntetni, közülük pedig 3 küldhető pályára. Amennyiben a mérkőzés 2 x 15 perces hosszabbítással folytatódik, egy további cserejátékos pályára küldhető.