A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 183 másodperc.

Időpont: 2022. január 22. (szombat) 11:00 óra

Makó: Garamvölgyi Csaba, Tamaskó Ádám, Belanka Dávid, Sziklási Gergely, Popgeorgiev Pantelis, Rabecz Valter, Mayor Ernő, Pócs Tamás, Zámbori Dániel, Nemanja Nikic, Babolek Zoltán. Cserék: Köteles Attila, Magyar György, Varga Richárd, Vas Károly, Heidrich Bence, Rau Gergő, Sirokmán Zoltán.
Vezetőedző: Siha Zsolt

Békéscsaba: Winter Dániel, Szabó Péter, Farkas Márk, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Bora György, Varga Szabolcs, Puskás Gábor Sándor, Zvara Levente Mátyás, Király Patrik, Bor Dávid Ferenc. Cserék: Czinanó Antal Áron, Albert István, Babinyecz Balázs, Bónus Marcell, Hodonicki Márk, Sipos Gábor, Váradi Ádám, Paudits Patrik, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly, Ilyés Tamás.

Gólszerzők: Nikola Pantovic (37. perc), Belanka Dávid (67. perc).

A jelen helyzetben bajnoki főpróbának aligha nevezhető felkészülési mérkőzésen már több sérülésből, illetve betegségből visszatérő játékosunk is lehetőséget kapott, amire igen nagy szükségük volt, hiszen egy hét múlva már élesben szükséges helytállnia csapatunknak.

Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy gyakorlatilag egy nappal a mérkőzés előtt kellett a felkészülési forgatókönyvet átírni, hiszen a Ferencváros második csapatának járványügyi érintettsége miatt nem is a Makóval szerettünk volna megmérkőzni. Tehát főpróba ide, utolsó edzőmérkőzés oda, a sok hiányzónk visszatérése miatt egyszerűen nem lehetett kizárólag csak az eredményre koncentrálni. Minden visszatérőnek szüksége volt játékperce, hogy ismét rendes meccshelyzetben tudjon edződni. Az első húsz percnyi tapogatózó játék után sem bírtunk vendéglátónkkal, de a félidő hajrájában Lukács beadását Pantovic tudta a hálóba továbbítani, 0-1.

A fordulás után sort cseréltünk és Siha mester is több cserejátékost küldött harcba. Több hatalmas lehetőség is kimaradt békéscsabai oldalon, így sajnos nagyon úgy néz ki, hogy a ziccerek befejezése továbbra is gondot okoz számunkra. Ahogy lenni szokott a labdarúgás büntetett és a 67. percben Belanka Dávid egalizálta az eredményt, 1-1. A hátralévő időben is hajtott az Előre, de a számtalan lehetőség közül egyet sem sikerült gólra váltani, így maradt a szurkolói szempontból nyilván nem elégséges döntetlen eredmény.

Összességében nehéz egy hét vár még csapatunkra a bajnoki rajtig és csak abban bízhatunk, hogy további sérülések-betegségek nem hátráltatják keretünket, hiszen mind a fiatalok, mind pedig bizonyos posztok szempontjából nem túl sok variációs lehetőség marad számunkra. Az edzőmérkőzés azonban más nézőpontból abszolút elérte célját.