A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. május 4. (szerda) 17:00 óra

Asszisztensek: Szabó Ferenc Szilárd, Molnár László Máté

Kisvárda: Perehanec Zden, Avetisyan Abov, Vass Otto, Sikorszki Bence, Bokor Márk, Nikolashyn Yevhenii, Czene Zalán, Biró Roland, Helesh Yaroslav, Simon Mátyás Dezső, Králik Péter. Cserék: Popovych Illia, Perevuznik Makszim Sztepanovics, Gritsu Serhii, Kiriukhin Illia, Syrota Kyrylo, Ténai Dávid András.
Vezetőedző: Kocsis János

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Zahorán Áron, Czvalinga Áron, Sipaki Patrik Martin, Pap Szabolcs, Styecz Bence, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Mágocsi Bence, Marik Soma, Szabó Csaba. Cserék: Selmeczi-Tóth András, Kasik Ákos, Kiss László Dávid, Bacsa Krisztián, Borbély Bence Boldizsár, Cservenák Csaba, Zelik Csaba.
Edző: Mészáros Márk

Gólszerzők: Biró Roland (9. és 21. perc), Nikolashyn Yevhenii (10. perc), Králik Péter (34. perc – öngól), Styecz Bence (66. perc).

Sárga lapok: Bónus Marcell (16. perc), Zelik Csaba (76. perc), Czene Zalán (81. perc), Kiriukhin Illia (93. perc).

A lila-fehérek az első félidő közepére háromgólos hátrányba kerültek, de sikerült felállniuk és úgy kozmetikázniuk, hogy a végén nem érdemeltek vereséget.

Kissé bátortalanul kezdett a tovább fiatalított csabai együttes, ennek hozományaként a félidő közepéig tetemes hátrányba került. Egy szabadrúgásból már a 9. percben megszerezte a vezetést a Kisvárda, amelyet Biró Roland középről tekert a jobb felső sarokba (1–0). Gyakorlatilag egy perccel később Nikolashyn talált be Tóth kapujába, aki a jobb összekötő helyén tört be zavartalanul a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). A 22. percben Marik rúgta fel a tizenhatoson belül Helesht, a büntetőt Biró lőtte a jobb sarokba, bár a labda Tóth kapusról vágódott a hálóba (3-0). A folytatásra összekapták magukat a lila-fehérek és egyre bátrabban játszottak. Ennek eredménye lett a szépítés is a 34. percben. Czvalinga tört a tizenhatoson belülre, egy csel után középre centerezett, a labda pedig a menteni igyekvő Králik lábáról a saját kapujába vágódott (3-1).

Fotó: Kisvárda Master Good

A játék menete szünet után sem változott túlságosan. A szabolcsi alakulat kezdeményezett valamivel többet, de ekkor már nem igazán boldogult a szervezetten védekező Békéscsabával, amely egy-egy kontrával tartotta sakkban ellenfelét. Pap Szabolcs előtt adódott szépítési lehetőség, amikor a kapusra vezethette a labdát, de elhibázta ziccert. A 66. percben Styecz Bence már nem tette meg ugyanezt: Czene és Králik között vitte be a labdát, majd 14 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt (3–2). Felbátorodtak a lila-fehérek és a kezdeményezést is átvették az eredmény óvására berendezkedő hazaiaktól, akik az utolsó tíz percben már a térfelükről sem igen tudtak kimozdulni. Akadtak lehetőségek is az egyenlítésre, azonban Perehanec minden kísérletet lefülelt, így a csabaiak végül pont nélkül maradtak.

Mészáros Márk: – Az első félidőt nagyon rossz mentalitással játszottuk le, kevés minőségi futás volt és nyert párharc. Sajnos keveset láttam abból, amit elterveztünk és gyakoroltunk. A második félidőhöz viszont gratulálok a csapatnak! Teljesen más felfogásban léptünk pályára és ekkor már láttam azokat a játékelemeket is, amikkel meg tudtuk bontani a hazai csapatot. Az első félidőben felhalmozott hátrányt sajnos nem sikerült ledolgozni, de úgy vélem, hogy egy gyengébb csapattól kaptunk ki.