A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 136 másodperc.

2-1 (1-0)

Időpont: 2015. július 11. (szombat) 17:30 óra

Helyszín: Grandski Stadion Subotica

Cím: Szabadka, Szerbia

A szerb I. osztály előző évében 12. helyén végző Szabadka otthonában tartotta a jövő heti bajnoki rajt főpróbáját az Előre labdarúgócsapata. A ziccereket hibázó lila-fehérek 1–0-lás félidőt követően 2–1 arányban maradtak alul a vajdasági alakulattal szemben.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Borbély, Viczián (Clemente, 46.), Korudzsiev (Birtalan, 80.), Laczkó (Fabio, 72.) – Punosevac (Szalai, 70.), Spitzmüller (Bagi, 75.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Gólszerzők: Milics (20.), Ivanovics (87.), ill. Birtalan (89.).

Az első negyedóra tapogatózó játékkal telt, a vendégek behúzódtak saját térfelükre és innen próbáltak kontrázni. A 20. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: egy jobbról középre adott labdát a jól érkező Milics lőtt a hálóba, 1–0. A folytatásban a csabaiak előtt is adódott lehetőség, ám két gyors akciójuk végén a támadók elhibázták a ziccert.

A szünetben beállt a vendégeknél a napokban érkezett apró termetű spanyol támadó, Clemente. Támadóbbá vált a csabaiak játéka, volt is néhány lehetőségük, de azok kimaradtak. Zoran Spisljak többször cserélt és a 70. percben beküldte a Kecskemétről érkezett, 19 éves Szalai Dánielt, akinek volt néhány ügyes megmozdulása. A hajrában remek egyéni akció végén növelte előnyét a hazai együttes. Ivanovics hagyott faképnél több csabai játékost, majd 12 méterről bevette a vendégek kapuját, 2–0. Az Előre erejéből a végén szépítésre tellett, Fabio bal oldali középre adását Birtalan 9 méterről továbbította a kapuba, 2–1.

A lila-fehérek a mezőnyben egyenrangú partnerei voltak a házigazdáknak, de a helyzetek ezúttal is kimaradtak.

Zoran Spisljak: – Nagyon kiegyenlített mérkőzést játszottunk, több helyzetünk volt, de azok sajnos kimaradtak, míg a Spartak két kontrából betalált. A mutatott játékkal elégedett vagyok. A jövő hétvégén a Loki elleni bajnoki nyitányon a helyzeteket jobban kell kihasználunk.