ESMTK – Békéscsaba 1912 Előre

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 220 másodperc.

MOL Magyar Kupa 2021/2022. 4. forduló

2-4 (0-3)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. október 27. (szerda) 13:30 óra

Helyszín: ESMTK Stadion

Cím: 1204 Budapest, Ady Endre utca 150.

Játékvezető: Derdák Marcell

Asszisztensek: Huszár Balázs, Kulman Tamás

ESMTK: Gábor Péter, Dankó Márton, Száhl Péter, Slezák Richárd, Lázár Benjamin, Horváth Levente, Delea Zsombor, Soós Bence, Túri Dániel, Molnár János, Szabó Levente Géza. Cserék: Jeszenszky Ádám, Nagy Martin, Joó Andor, Tóbiás Zsolt Norbert, Szilágyi Péter Zoltán, Póti Krisztián, Kovács Botond, Szűcs Levente Norbert, Markovics Bence, Lucz Viktor.
Vezetőedző: Turi Zoltán

Békéscsaba: Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Szabó Péter, Ilyés Tamás, Király Patrik, Fazekas Lóránt, Kovács Ádám Tibor, Albert István, Hodonicki Márk, Varga Szabolcs, Puskás Gábor Sándor. Cserék: Laky László, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Máris Dominik, Zvara Levente Mátyás, Sipos Gábor, Bora György, Horváth Péter.

Gólszerzők: Gránicz Patrik (8. és 19. perc), Ilyés Tamás (26. perc), Soós Bence (48.  és 56. perc), Nikola Pantovic (79. perc).

Sárga lap: Zvara Levente Mátyás (63. perc), Tóbiás Zsolt Norbert (78. perc).

A csabaiak kiválóan kezdték a mérkőzést, már a 8. percben vezetést szereztek: Hodonicki Márk bal oldali beadására Gránicz Patrik érkezett középen, kapura tett labdája Gábor Péter kapus segítségével jutott be a kapuba (0-1). A következő percekben is aktív maradt a Békéscsaba: Szabó Péter, Ilyés Tamás és Gránicz Patrik szép összjátéka után utóbbi lőtt 10 méterről a kapu bal alsó sarkába a 19. percben (0-2). Hét perccel később már három gól volt a csabai előny: Király Patrik kiváló indításával Ilyés Tamás lépett ki, aki magabiztosan gurított a kapus mellett a hálóba (0-3). Ezt követően talán egy kicsit visszavettek a tempóból a vendégek, így a szünetig nem is változott az eredmény.

A szünetben a csabaiak felnőtt csapatában debütáló, 20 éves Zvara Levente állt be, a hazai gárda pedig hármas cserét hajtott végre, de nem egy friss erő, hanem a kezdő sípszótól pályán lévő Soós Bence talált a kapuba, mintegy 20 méteres lövése egy védőn megpattant, így Krnácsot becsapva vágódott a kapuba (1-3). A hazaiak felbátorodtak és kezdeményezőbben léptek pályára a fordulást követően: az 54. percben Szilágyi Péter lőtt fölé. Két perccel ezt követően pedig jött az újabb szépítő gól: újra Soós Bence volt eredményes, aki ezúttal bal lábbal, 18 méterről bombázott a léc alá (2-3). Az ESMTK próbálkozott az egyenlítéssel, pontrúgások után is veszélyeztettek. A továbbjutás a 79. percben dőlt el: Nikola Pantovic tekert 18 méterről, szabadrúgásból a léc alá (2-4).

A Békéscsaba ugyan 3-0-ás vezetés után ugyan izgalmassá tette szurkolóinak az összecsapást, végül bebiztosította a győzelmet és bejutott a legjobb 16 közé.